Kredi Geri Ödeme (KYK)

'Haberler' forumunda aykuta tarafından 2 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. 5917 Sayılı Kanun Kapsamında Öğrenim ve/veya Katkı Kredi Borçlarının
  Yeniden Yapılandırılması Maddesinden faydalanmak için son 10 gün.

  Bu kanun değişikliği ile katkı ve öğrenim kredisi borçlarından yüzde 75'e yakın faiz indiriminden yararlanabilirsiniz.
  Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce takibe alınmış yüksek öğrenim kredi borcu olanlar, 10 gün içinde başvuruda bulunacak. Borcun tamamının, başvuru süresi içinde defaten ödemesi durumunda, kanunun yürürlüğe girdiği tarihe kadar hesaplanan gecikme zammının yüzde 75'i, 12 ay içinde aylık taksitler halinde ödenmesi halinde hesaplanan gecikme zammının yüzde 50'si, 24 ay içinde aylık eşit taksitler halinde ödenmesi durumunda hesaplanan gecikme zammının yüzde 25'i, 36 ay içinde aylık eşit taksitler halinde ödenmesi durumunda ise hesaplanan gecikme zammının yüzde 10'u terkin edilecek.

  Aylık taksitlerin süresinde ödenmemesi halinde bu madde hükümleri uygulanmayacak. Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ödenen tutarlar, iade edilmeyecek. Bu kapsamdaki alacaklara karşılık yapılmış hacizler, ödemeler nispetinde kaldırılacak.

  detaylı bilgi ve başvuru için T.C.YÃKSEK ÃÄRENÄ°M KREDÄ° VE YURTLAR KURUMU GENEL MÃDÃRLÃÄÃ adresine girmeniz gerekmektedir başvuru ve tüm işlemler internet üzerinden yapılabiliyor.