Kpss Tercihi Yaparken En Çok Neye Dikkat Edilmeli

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 4 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kpss Tercihi Yaparken En Çok Neye Dikkat Edilmeli bilgi verirmisiniz.

  Cevap: Kpss Tercihi Yaparken En Çok Neye Dikkat Edilmeli

  Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları KPSSP94, önlisans mezunları KPSSP93 ve lisans mezunları KPSSP3 puanlarını kullanacaklardır. Herkes Kpss ye girdiği öğrenim düzeyinden tercih yapabilecektir.

  Tercih başvurularının yapılacağı son güne kadar istenen şartları sağlamanız gerekir. Örneğin tercih başvurularının son gününe kadar bilgisayar sertifikanızın olması gerekir veya o tarihe kadar okulunuzdan mezun olmanız gerekir.

  Tercih yaparken sisteme girebilmek için şifre edinmeniz gerekmektedir. Eğer daha önceki yerleştirmelerde şifre edindiyseniz onunla giriş yapabilirsiniz. Şifre almadıysanız ya da unuttuysanız şifre edin alanına tıklayarak kimlik bilgilerinizi girecek ve ekrandaki açıklamaları izleyerek şifrenizi alacaksınız.

  Daha önceki kpss yerleştirmelerine başvurup yerleştirilen adaylar eğer yerleştirildikleri kurumlarca atamaları yapılmadıysa yerleştirildikleri kurum veya kuruluştan yerleştirildikleri kadro veya pozisyona atanmadıklarını gösteren resmi bir belge alarak bu belge ile birlikte şahsen Ösym ye başvurması gerekmektedir.