KPSS a grubu ve öğretmenlik 2011

'Eğitim Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 1 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 KPSS a grubu ve öğretmenlik
  kpss a grubu ve öğretmenlik sınavı ne zaman


  9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılacak 2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavına başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemlerinin tamamlandı.

  Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C Kimlik Numarası ve şifreleri ile bugünden itibaren ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınava girecekleri her oturum için ayrı ayrı edinebilecekler. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.
  Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri gerekiyor.

  Sınava girişte, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Nüfus cüzdanının fotoğraflı ve TC Kimlik Numarasının yazılı olması şartı gerekiyor.
  Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

  Cumartesi sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin cevaplandırılacağı birinci bölümün süresi iki saat (120 dakika), Yabancı Dil Testinin cevaplandırılacağı ikinci bölümün süresi bir saat (60 dakika); Cumartesi öğleden sonra oturumunun süresi iki buçuk saat (150 dakika), Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra oturumlarının süresi ise üç buçuk saat (210 dakika) olacaktır.


  9 - 10 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 2011 KPSS A- grubu öğretmenlik sınavı soru ve cevapları aşağıdaki linktedir.

  2011 KPSS A Grubu Sınav soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz..

  2011 KPSS Lisans (A grubu Öğretmenlik) Soru Ve Cevapları