KPDS başvuru Tarihleri 2011

'Sosyal Konular' forumunda Ezlem tarafından 26 Eyl 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı başvuruları

  KPDS başvuruları Tarihleri 2011

  Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), sonbahar dönemi için başvurular başladı.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) KPDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu, ÖSYM internet sitesinde yayınlandı.

  Kılavuza göre, yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılacak olan sınava başvurular bugün başladı. Başvurular 5 Ekim'e kadar devam edecek.

  Sınav, 20 Kasım 2011 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeri ile Lefkoşa'da yapılacak.

  Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca olarak yapılacak sınav saat 9.30'da başlayacak ve 3 saat sürecek.

  Bir dönemde yalnız bir yabancı dilden sınava girilebilecek. Başvurusunu yapan aday, başvuru süresince ve başvuruların bitimini izleyen beş gün içinde ÖSYM'nin Aday işlemleri Sistemi internet adresinden yabancı dil değişikliği yapabilecek.

  Yabancı dil tazminatından yararlanma hakkı olmadığı halde sınava girip başarılı olmak tazminat isteme hakkı doğurmayacak.

  sabah
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ara 2012