Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri!.

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 3 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri hakkında bilgi  Tüketilen her ürün, mutlaka bir son kullanma tarihine sahiptir.Güzelleşmek için bile olsa kullanılan ve alınan her rünün son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekmektedir çünkü hiç bir ürün ömürlük değildir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kozmetik-urunlerde-sonkullanma-tarihi-78357.jpg]kozmetik-urunlerde-sonkullanma-tarihi-78357[/IMGALT]

  Bazı kozmetik ürünlerde ise son kullanma tarihi belirtilmiyor malesef bu nedenlede kozmetik ürünlerinin bir son kullanma tarihi olacağını kimse düşünemiyor.

  Son kullanma tarihleri yazmayan kozmetik ürünlerin, dokusunda ya da kokusunda herhangi bir değişiklik gözlemleniyorsa, bu ürünler mutlaka çöpe atılmalıdır. Bazı ürünler ise, daha sıvı ya da daha koyu bir yapıya dönüşür. Üzerinde lekeler, değişiklikler, gözenekler oluştuysa, ciddi derecede rengi değiştiyse, normalinden farklı bir kokuya sahip olduysa kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

  Biz kadınlar güzelleşicez diye güzellik uğruna her gün birçok makyaj malzemesi alıyor ve kullanıyoruz biz kadınların en temel makyaj malzemeleri olan fondöten, maskara, dudak parlatıcısı ve sıvı makyaj malzemeleridir. Bu malzemelerin kullanım süreleri genellikle, açıldıkları tarihten itibaren 6 ile 12 ay arasıdır. Tarihi geçmiş yada uygun koşullarda saklanmayan ürünleri kullanan kişilerin ciltleri enfeksiyon kapabilir, kızarıklıklar ya da diğer cilt bağlantılı rahatsızlıklar görülebilmektedir.