Kozmetik akupunktur tedavisi nedir

'Kadınların Dünyası' forumunda eftelya tarafından 11 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Kozmetik yüz akupunkturunda normal vücut iğnelerinden çok daha ince ve küçük iğneler kullanılmaktadır.Kozmetik akupunkturun en önemliği özelliği de hiç yan etkisinin olmamasıdır.
  Ridopunktur seansına geçilmeden önce cilt temizlenir.Ardından hafif bir masaj yapılır.Sonra yüz ve kulaklarda akupunktur noktaları çok ince iğnelerle uyarılır.
  Kırışıklığın yerine ve derinliğine göre 2 - 8 dakika arasında düşük bir elektrik akımı uygulanmaktadır. Her bir iğne yaklaşık 7 mm. derinliğindeki bir kırışıklığı gidermektedir. Seansın ardından 30 dakika içinde uygulamanın etkileri ortaya çıkmaya başlar. Tedavi 5-7 günde bir uygulanan ortalama 8-10 seansta tamamlanır.

  Kozmetik akupunktur nedir?
  Akupunkturun kozmetik amaçlı kullanılmasına Ridopuncture yani çizgilerin akupunkturu denilmektedir. Ridopunktur, çok ince iğneler ve düşük frekanslı elektrik akımı ile uygulanır.
  İki yönlü iyileştirici etkisi vardır:

  -Akupunkturun asıl amacı insan vücudundaki enerji akışının dengelenmesi ve vücudun kendi kendini iyileştirmesidir. Akupunkturun sonuçları dış görünümünüze gençleşme ve güzelleşme olarak yansımaktadır.

  -Estetik sorunlar ile ilişkili akupunktur noktalarının uyarılması o bölgedeki dokuların gelişmesini sağlar. Kozmetik akupunktur iğnelerinin yüz cildine batırılmasıyla vücut savunmaya geçer ve kolajen sentezinde artış olur. Bunun sonucu olarak da cilt daha gergin, esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

  Kozmetik Akupunkturun Yararları


  [​IMG]

  -Yüzdeki kan ve lenf dolaşımında artış olur.

  -Kırışıklık derinliği hafifler, cilt canlanır ve renk tonu düzelir.

  -Yüz kasları sıkılaşır, sarkmalar toparlanır.

  - Ödemler geçer.

  -Düşük göz kapakları toparlanır, gözaltı torbaları ve kaz ayağı çizgileri hafifler.

  - Yüzdeki stres etkileri azalır.

  -Güneş ve yaşlılık lekeleri azalır.

  -Özel bir uygulama ile dudaklar daha belirgin ve dolgun hale getirilebilir.

  * Akupunktur ile saç dökülmesi, sivilce ve selülit tedavileri de yapılır.

  -Kollar, karın ve mide bölgesi sıkılaştırılabilir.

  alıntı