Kötü Yol Dizisi Konusu

'Popüler Diziler' forumunda EyLüL tarafından 5 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kötü Yol Dizi Konusu
  Kötü Yol Dizisi Konusu Nedir

  60ların İstanbulu, Yeşilçam...
  Halk Sineması olarak vasıflandırılan, yılda iki yüze yakın filmin çekildiği seneler Birbirlerini delicesine seven sevgililerin, bir türlü kavuşamayan aşıkların, makus talihlerini yenmek için uğraşıp didinen fakir insanların anlatıldığı ama, her şeye rağmen mutlu sonla biten melodramların zamanı

  1965 yılı, Adana Çamaşırcı Ayşe Kadının büyük kızı Nuran, çevresi tarafından sürekli güzelliği övülen ve artist namzeti olarak görülen fakir bir kızdır. Bir gün, abisi İhsan tarafından yüklü bir başlık parası karşılığında Bedir Ağaya satılır.

  Nuranın tek kurtuluş umudu, büyük bir aşkla sevdiği şoför Reşattır. Fakat evlilik hayali kurduğu Reşatın, onu patronunun eşiyle aldattığını öğrenince İstanbula kaçıp, hep ona söylenen, arada sırada kendisinin de hayallerini kurduğu şeyi yapmaya; yani bir sinema yıldızı olmaya karar verir.

  Adana kökenli bir rejisör olan Kenan Yılmazer, İstanbulda Nuranın elinden tutarak ona bir şans verir ve şöhret basamaklarına ilk adımını atmasını sağlar. Ancak ne Reşat ne de abisi İhsan, Nuranın peşini bırakmayacaklardır.