Kösem Sultanı kim oynayacak

'Popüler Diziler' forumunda Burcu tarafından 13 Haz 2015 tarihinde açılan konu

  1. kosem_sultan-1.

    Bugüne kadar Kösem Sultan dizisinin başrol oyuncusu hakkında pek çok isim ortaya atıldı.Uzun arayışlar sonunda nihayet Kösem Sultan'a hayat verecek isim olarak Beren Saat seçildi. Beren Saat son olarak İntikam dizisinde rol almıştı. Saat, İntikam'dan sonra bir süredir dinlenmeye çekilmişti. Oyuncu arayışı devam ederken adı Bensu Soral, Sibel Kekilli ve Tuba Büyüküstün’le birlikte sık sık gündeme gelen Beren Saat, rolün sahibi oldu.
    beren_saat.
    Ünlü yapımcı Timur Savcı, Muhteşem Yüzyıl'dan sonraki yeni projesi Kösem Sultan için çalışmalara başladı. Eylül ayında ekranlara gelmesi beklenen Kösem Sultan için Amerikan modeli oyuncu seçimi yapılacağı öğrenildi. Kösem Sultan dizisi için oyuncu seçmelerinde deneme çekimi yapılacağı birçok ünlü isminde bu tarz bir seçmeye hayır demediği öğrenildi.

    Osmanlı sarayının en kudretli validelerinden Kösem Sultan, nam-ı diğer Mahpeyker'in entrikalarla dolu hayatı beyazperdeye de aktarılmıştı. 4 milyon dolarlık bütçesiyle dikkat çeken "Kösem Sultan"ın çekimleri Gebze'de yapıldı. Damla Sönmez'in Kösem Sultan'ın gençliğini canlandırdığı 2010 yılında çekilen filmde, Selda Alkor da Kösem Sultan'ın olgunluk dönemini oynamıştı.