Korsan Partisi işi büyüttü

'Teknoloji Haberleri' forumunda alemşah tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Geçen sene Türkiye'de de Korsan Partisi yapılanması tamamlanarak internet sitesi hayata geçirilmişti.

  [​IMG]

  İsveç'te faaliyet gösteren Korsan Partisi işi büyüttü ve kendi internet servis sağlayıcısını kurdu.

  Düzenledikleri eylemlerle adından sıkça söz ettiren Korsan Partisi'nin neredeyse dünyanın her yerinde destekçileri bulunuyor.

  Avrupa Parlamentosu seçimlerinde elde ettiği başarıyla 1 sandalye hakkı da kazanan Korsan Partisi şu anda İsveç'teki en büyük 3 siyasi partiden biri olarak gösteriliyor. Telif hakları ve patent uygulamalarının halk yararına yeniden düzenlenmesini isteyen Korsan Partisi aynı zamanda internette mahremiyetin de tam olarak sağlanması için eylemler düzenliyor.

  Bu amaçlarla kendi internet servis sağlayaıcısını kuran Korsan Partisi, uygun fiyatlarla internet bağlantısı hizmeti vermeye başlayacak. Müşterilerinin hiçbir kaydını tutmayacaklarını ve devlet kurumları istese bile bu bilgileri vermeyeceklerini açıklayan Korsan Partisi'nden Gustav Nipe, ilk etapta toplam internet kullanıcılarının %5'ine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. İleride İsveç dışındaki ülkelerde de benzer servislerin kurulacağının işaretlerini veren Nipe, "yaptıkları yasalara uymayı kabul etmiyoruz" diyerek İsveç Parlamentosu'na göz dağı vermeyi de unutmadı.

  10 Mbit, 100 Mbit ve 1 Gb hızındaki paketlerin fiyatları ise aylık 33 dolar ile 70 dolar arasında değişiyor. Testleri dün başlayan internet servisine şimdiden oldukça yoğun bir destek var.