Korkmamak için dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 12 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Korkmamak için dua

  Korkulu zamanlarda, “Kelime-i temcîd”, yâni “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil'aliyyil'azîm” çok okumalıdır.

  Muhammed Mâsum hazretleri buyurdu ki: “Dertlerden kurtulmak ve murâda kavuşmak için beşyüz kere Lâ havle velâ kuvvete illâ billah ile evvelinde ve âhırında yüzer defa salevât-ı şerife okuyup duâ etmelidir”.

  Mu'avvizeteyn,yâni iki Kul-e'ûzü’yü [Felak ve Nas] çok okumak da faydalıdır.

  Ayrıca, Li îlâfi sûresi, hergün ve her gece hiç olmazsa onbirer def’a okumalıdır.

  Sübhânellahi vel-hamdülillahi velâ ilâhe illallahü vallahü ekber velâ havle velâ kuvvete illâ billahil’aliyyil’azîm, duâsını da gece gündüz çok okumalıdır.

  Peygamberimiz, Allahümme innî es’elüke bihakkıssâ’ilîne aleyke, ya’nî (Yâ Rabbî! Senden isteyip de, verdiğin kimselerin hâtırı için, senden istiyorum!) derdi ve böyle duâ ediniz buyururdu. Sebeplere yapışıp, emredilen şeyler okunduktan sonra böyle duâ etmelidir.

  İmam-ı Rabbanî hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken gece, bir handa kaldılar. “Bu gece bir belâ zuhur edecektir. ‘Bismillahillezi la-yedurru maasmihi şeyün fil-erd-ı vela fissemai ve hüvess-semiulalim’ duâsını besmele ile okuyun!” buyurdu.

  Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duâyı okuyanlara birşey olmadı. Dert, belâ, fitne ve hastalıklardan korunmak için, sabah-akşam, İmam-ı Rabbanî hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, üç defa okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  “Bir yere gelen kimse "Euzu bikelimatillahi-ttammati min şerri ma haleka" okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiç birşey zarar veremez.”

  Korkulu şeyden kurtulmak veya bir dileğe kavuşmak için, Taha suresinin 37. ayetinden (Velekaddan), 39. ayetin sonuna (ala ayniye) kadar kağıda yazıp, su geçirmez bir kılıfla mesela PVC ile kaplatıp yanında taşımalıdır. Faydası çok görülmüştür.
   


Similar Threads: Korkmamak için
Forum Başlık Tarih
Dualar ve Faziletleri Sınavda başarılı olmak için okunacak dua 9 Haziran 2017
Dualar ve Faziletleri Bela ve sıkıntılardan kurtulmak için okunacak dua 28 Mart 2017
Dualar ve Faziletleri Dua etmenin kuralları var mıdır niçin 1 Şubat 2015
Dualar ve Faziletleri Hafızayı güçlendirmek ve kuvvetlendirmek için okunacak dualar 19 Ocak 2015
Dualar ve Faziletleri Doğumu kolaylaştırmak için okunacak dualar 23 Aralık 2014