Köprü Çilesinden Kaçış Yolları

'Güncel Bilgiler' forumunda zamaneanne tarafından 25 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Köprü Çilesinden Kaçış Yolları  Köprü Trafiğine Alternatif Yollar  [​IMG]

  Geçtiğimiz günlerde başlayan ve Eylül ayına kadar sürecek olan tadilat ve bakım çalışmaları dolayısıyla İstanbul'un kalbi olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bugünlerde manzara çok iç açıcı değil. İstanbullular için sabah saatlerinden itibaren köprü çilesi başlıyor. Ama bu çileden kurtulmak da mümkün. İşte Köprü trafiğine ve stresine alternatifler:

  Metrobüs

  Her sabah işyerine metrobüsle ulaşan binlerce kişiye katılan 'tadilat trafiği'nden kaçanlar, metrobüs ulaşımını da kilitliyor elbette. Ama bu durum en çok sabah saatlerinde geçerli. Bu saatlerden itibaren metrobüs yolculuğunun da kilitlenme noktasına gelmesi bekleniyor.
  Öğle ve öğleden sonra metrobüs ulaşımı gayet rahat sağlanıyor.


  Yayalar Denizden Gidiyor

  Deniz yolunu tercih edecek yayaların durumu biraz daha parlak görünüyor. Çünkü seferler az da olsa artırıldı.

  DENTUR, Küçüksu-Tokmakburnu hattında ek sefer yapmak için girişimde bulundu. Şehir Hatları'ndan gelecek yanıt bekleniyor. Beşiktaş-Üsküdar seferleri ise artırıldı.

  TURYOL, Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü seferlerine ek yaptı.

  Deniz Taksisi

  Sabah işine en hızlı şekilde gitmek isteyenlerin en çok rağbet ettiği araç deniz taksisi. Tadilat dolayısıyla deniz taksilerinin sayısında da artışa gidildi. Bizden söylemesi....

  Arabalı Vapur

  Araç sahipleri için son alternatif Sirkeci-Harem arasındaki arabalı vapur seferleri. İDO, Sirkeci -Harem arasındaki arabalı vapur sayısını 4'ten 6'ya çıkardı. Seferler, saate göre değil ring olarak doldur-boşalt şeklinde gerçekleşecek. Ayrıca seferlerin bitiş saati 22.30'dan 24.00'e alındı.

  İDO'nun Sirkeci-Harem'e yoğunluk vermesinin faturasını ise Eskihisar'dan Marmara Denizi'nin karışı kıyısına gitmek isteyen tatilciler ödeyecek. Çünkü feribotlar Boğaz'da olacağı için hafta sonu sefer sayısı artırılamayacak.