Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

'Teknoloji Haberleri' forumunda Mirayy tarafından 21 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. İnternette birçok konuda işlev üstlenen sitelerine şimdi de köpekler için ''çöpçatanlık'' sitesi katıldı.
  Bir internet sitesinde eş bulma sıkıntısı yaşayan ''Golden Retriever'', ''Rottweiler'', ''Pekingese'', ''Terrier'', ''Husky'' ve Alman çoban köpekleri başta olmak üzere farklı cinslerdeki pek çok köpeği bir araya getiriyor.

  Sitede, ''gelin ve damat adayı'' köpeklerin karşı cinste aradıkları kriterler, sahipleri tarafından sitedeki profillerine yazılıyor. Uygun partner bulunması halinde köpekler sahiplerinin izniyle bir araya getiriliyor.

  Kayıtlı 2 bin 300 eş adayının bulunduğu sitede, bugüne kadar tanıştırılan 170 çiftten 80'inin çiftleştirildiği belirtiliyor. Üyeliği ücretsiz olan sitede, köpeklerinin yalnızlığına son vermek isteyenlerin üyelik formu doldurmaları ve köpeğe ait genel bilgileri içeren profil oluşturmaları gerekiyor.

  Adayların profil bilgilerine bakarak en uygun çiftlerin buluşmasını sağlayan site yöneticileri, köpeklerin ırk, yaş ve ikametgah adreslerinin birbirine yakın olmasına dikkat ediyorlar.

  Uygun çift olduğu düşünülen köpeklerin bulunması halinde köpek sahiplerine ''Müjde köpeğinize uygun damat ya da gelin adayı bulundu'' mesajı ve karşı tarafın iletişim bilgileriyle resimleri gönderiliyor. Bundan sonra karar köpek sahiplerine kalıyor. Üyeler, buluşup karşılıklı görüşerek köpeklerinin birbirlerine uygun olup olmadığına karar veriyor.

  Sitenin kurucusu yeğenlerinin köpeğinin yalnızlığından ''ilham'' alarak kurduğunu belirtti.
  Eş bulmakta güçlük çektiğini ve artık yalnız yapamayacağını davranışlarıyla gösterdiğini ifade eden site kurucusu, ''Bu sorunu nasıl çözebiliriz diye düşünürken aklımıza internet ortamında bir site kurmak geldi. Böylece kendi istediği özelliklerde bir gelin adayı aramaya başladık. Sitenin hizmete girmesinin ardından kısa bir süre sonra köpeğimize uygun bir eş bulabildik'' diye konuştu.

  sitenin sağladığı olanaklar sayesinde köpek sahiplerinden olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek, site sayesinde birçok köpeğin de sağlıklı bir eş bulma sorununun da çözüme kavuşturulduğunu ifade etti. Köpeğine eş arayanların internet sitesine kolayca ücretsiz üye olabileceğini anlatan site sahibi sitenin hem köpekler hem de hayvan dostları için keyifli bir iletişim ortamı sunduğunu kaydetti.

  :f73::f73::f73::f73::f73::f73:
    2. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  Ah ah ne günlere kaldık azizim.Bizim zamanımızda böyle miydi ? :f68::f75::wink:
    3. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  Zamane gençleri işte. Bizim zamanımızda gizli yapılırdı değil mi :)
    4. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  :f196::f30::)
    5. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  :f30::f30::f30: Evet...Naparsın insanlar işte ...:f19:
    6. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  Bu yine iyiymiş geçenlerde bir haberde okumuştum. Tv de hayvanların çiftleşmesiyle ilgili yarışma türü bir program yapacaklarmış. Daha neler olur bilemiyorum :f30:
    7. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  :f30::f30::):)
    8. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  Bazı hayvanların neslinin tükenmesi üzerine hayvanlara kendi türlerinin çiftleşmesini izletiyolarsa bunlar şaşırtıcı gelmiyor valla :D
    9. Cevap: Köpeklere Çöpçatanlık Sitesi....

  benim bi köpeğim var bendemi köpeği alemlere akıtsam netsem yahh:f63:
  baŞgöz ederiz bitanesiyle ölmeden muradını görimde gözüm açık gitmesin:(
  Emeğine sağlık MERVE