Köpek Bakterisi El ve Ayaklarından Etti

'Sosyal Konular' forumunda Merve tarafından 2 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  ABD'nin Georgia eyaletindeki Decatur kentinde yaşayan Rinehart, geçmişte üç kez kanseri yenmiş olsa da, yüksek ateşine dikkat etmeyince dört uzvunu kaybetti. 32 yaşındaki kadın, “capnocytophaga adıyla bilinen ve köpeklerin salyasında bulunan bir bakteri yüzünden yakalandığı ağır enfeksiyondan kurtulamadı ve dört uzuvundan oldu.

  Rinehartın doktoru, genç kadının Haziran ayı sonunda yüksek ateşe kapıldığını ancak kendisine ancak 2 Temmuzda başvurduğunu söyledi.

  Kan basıncı düşen, akciğer ve böbrekleri zayıflayan Rinehart üzerinde yapılan tetkikler, genç kadının capnocytophaga bakterisini kaptığını gösterdi.

  Rinehartın babası Doug Johson, bir yaşında bir köpekleri olduğunu ancak bakterinin evcil hayvanlarından bulaştığını düşünmediklerini belirtti. Johson, “Hannah köpeğiyle hep top oyunu oynardı... Köpek ona topu hep geri getirir o da tekrar atardı. Anlaşılan o ki geçirdiği ameliyat ve ilik nakillerini ardından bizimki kadar güçlü bir bağışıklık sistemine sahip değil dedi.

  İlk kez 18 yaşında kansere yakalanan ve üç kez Hodgkin lenfoma hastalığını yenmeyi başaran Rinehart, 20li yaşlarının ortasında kardeşinden alınan kök hücrelerin nakledilmesiyle sağlığına kavuştu. Genç kadın, sağlığına kavuşmasının ardından kariyer planlarını değiştirerek hemşire olmaya karar verdi.

  Doktorlar, bakteriden yayılan enfeksiyonun önüne geçemeyince, daha fazla yayılmayı önlemek için Rinehartın iki eli ve ayağını kesti. Genç kadının 39.8 olan ateşinin de 37 dereceye düştüğü belirtildi.

  Baba John, “Hannah daha çok genç. Kanser olduğu zamanlarda bundan rahatsızlık duyduğunu söylediğini hiç hatırlamıyorum... Hayatına devam edecek ve çok güzel bir yaşamı olacak dedi.  kaynak:ntvmsnbc