Konya Selçuk Üniversitesi

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 23 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Selçuk Üniversitesi Konya


  Kuuruluşu:
  Kuruluşu: 1975
  Rektör: Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu
  İletişim bilgileri: Selçuk Üniversitesi Karatay - Konya
  Tel: 0 332 350 70 05
  İnternet Adresi .::Selçuk Üniversitesi::.

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 14
  Enstitü: 4
  YO: 5
  MYO: 24
  Öğrenci sayısı: 47000
  Akademik personel: 1984

  RektörProf. Dr. Abdurrahman Kutlu; "Üniversitemizde öğrencilerimiz huzur ve güven ortamı içerisinde, hiçbir aksama olmadan eğitim öğretim görmektedirler. Yetişmiş öğretim elemanı kadrosu, modern ve gelişmiş araştırma ve uygulama laboratuarları ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bilimin ve teknolojinin en son bilgilerini aktarmayı kendimize zevkli bir görev edinmiş bulunuyoruz."
  Selçuk Üniversitesi dört ayrı kampüste eğitim veriyor. Alaeddin Keykubad kampüsü, Meram eğitim kampüsü, Tıp fakültesi kampüsü, çevre il ve ilçelerdeki okullar. Gelişme çalışmalarına sürdüren Selçuk Üniversitesi'nde fakülte ve yüksekokullarda 2500 bilgisayar, 60'ın üzerinde bilgisayar laboratuarı bulunuyor. Fakülteleri ve yüksekokullarında toplam 45 kütüphanesi bulunan üniversitede tüm branşlara göre CD alımı yapılıyor.
  Üniversiteye bağlı bütün eğitim birimlerinin bulunduğu il ve ilçelerde özel ve kamuya ait öğrenci yurtları bulunuyor. 26 bin öğrenciye sahip Alaeddin Keykubat Kampüsü'nde üniversite vakfınca 700 kişilik, Konya Valiliği Özel İdaresi'nce 1000 kişilik öğrenim yurdu yapılıyor.

  BURSLAR: Üniversite, ihtiyaç sahibi ve başarılı 628 öğrenciye bir yıl süreyle aylık 10 milyon lira burs veriyor. Yeni eğitim öğretim yılında da 200 başarılı öğrenciye aylık 20