Konya Piknik Alanları

'Türkiyem' forumunda Ezlem tarafından 23 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Konya daki Piknik Yerleri

  Yerköprü Şelalesi
  [​IMG]

  Hadim İlçesindedir. Şelale olmasının yanında bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

  Çayirbagi

  Sehir merkezine 20 km. uzaklikta olup tabii güzelligi ile ünlü mesire yerlerimizdendir. Yerli ve yabanci turistlerin dolup tasdigi Çayirbagi suyunun civari güzel bir mesire yeri olmasinin yanisira tatli billur suyunda sehrimizin su ihtiyacini karsilamakta önemlilik arzetmektedir. Devrin çaliskan valisi Avlunyali Ferit Pasa Çayirbagi suyunu sehir merkezine akitmak için yol parasindan 18 bin altin lirasini 1317 mali yili su isine sarfedilmesi için padisahtan izin almis ve o tarihlerde bu güzel su sehrimize akitilmistir. Bu güzel mesire yerimizde herhangi bir turistik tesis kurulmamis ancak; eski tabiligini bugüne kadar muhafaza etmistir.

  Hatip Suyu

  Sehir merkezine 17 km. mesafede bulunup, güzel manzarasi, bag ve bahçe, billur gibi suyu ile özellikle üzümleri ile meshurdur. Piknik yapacak aileler kendi imkanlariyla bu bag ve bahçelerden yararlanirlar.

  Dutlu Kiri

  Manzarasi ve yesilligiyle ünlüdür. Güzel yaz aylarinda her agaç altinda bir aile ve grup görmek mümkündür.

  Hidirlik
  [​IMG]

  Aksehir ilçesi sinirlarina dahil olup, sehre uzakligi 135 km., su, piknik sahasi, el degmemis tabiat güzelligi, çamlik ve piknik yerleri ve Belediye Dag Oteli mevcut olup güzel bir dinlenme yeridir.

  Beysehir Gölü
  [​IMG]

  Beysehir'in önemli tarihi ve turistik yerleri, Esrefoglu Cami ve Türbesi, Tas Medrese, Çifte Hamam, Bedesten, Kubad-abad Sarayi ve köskü, göl içindeki tarihi ve turistik degerleri olan adalar.

  Eflatun Pinari
  [​IMG]

  Eflatunpinari, Hititler döneminde kurumus kutsal Hitit Anitidir. Beysehir'e 22 km. mesafededir. Anit, gögü tasiyan ve yerle gök arasinda iliski kuran Tanrilari tasvir etmektedir.

  Sille
  [​IMG]

  Sille Barajı halk tarafından oldukça rağbet gören bir yer. Konya'ya yakın bir yer olması nedeniyle (8 km) gezi ve piknik alanı olarak değerlendiriliyor. Hemen yanında tarihi Sille köyü bulunuyor.

  Meram
  [​IMG]

  [​IMG]

  Altınapa Barajından gelen Meram Deresi etrafındaki çamlıklar, çay bahçeleri, piknik alanları ve dinlenme tesislerinden oluşan bir mesire yeridir. Yazın en sıcak günlerindeki serin, esintili ve çam kokulu havası, akarsuyu, gül bahçeleri ve ormanlık alanlarıyla yerli ve yabancı misafirlerin dinlenme yeri olmuştur.

  Hobi Bahçe
  [​IMG]

  [​IMG]


  Konya'dan ereğli istikametine giderken şehrin çıkışında hobi bahçeleri, hayvanat bahçesi ve karavan parkı bulunuyor.    2. Cevap: Konya Piknik Alanları

  [​IMG]
    3. Cevap: Konya Piknik Alanları

  meram çok süper bi yer gitmenizi tavsiye ederim arkadaşlar
    4. Cevap: Konya Piknik Alanları

  Meram'ı gezmiştim gerçekten görülmeye değer çok güzel bir mekan.Bilgiler için teşekkürler Ezlem şayet yolum yeniden Konya'ya düşerse tavsiyelerin ya da rehberliğinde gezmek isterim harika yerler:f40:
    5. Cevap: Konya Piknik Alanları

  Piknik olayını oldum olası sevmem ama güzel yerler :f40:
    6. Cevap: Konya Piknik Alanları

  KONYA YA GELMEDEN MEİL ATARSANIZ GEZİLEBİLECEK YERLERİN LİSTESİNİ VE NE KADAR ZAMAN GECİRMENİZ GEREKTİGİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ VEREBİLİRİM:f63:
  mustafacansu42@hotmail.com
    7. Cevap: Konya Piknik Alanları

  konyaya gidince görmek lazım..
    8. Cevap: Konya Piknik Alanları

  ben konyaya gitmiştim çok gezdik ama böyle yerler görmedim çok güzelmiş en çok meramı beğenmiştim
    9. Cevap: Konya Piknik Alanları

  çok süpeR yeRLer (: