Konut Alırken Tercih Edilen Bölgeler

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 28 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Konut alırken en çok terci edilen bölgeler neresi bu konumuzda konut Emlak alımında en fazla tercih edilen bölgelerden bazıları yer alacak.Özellikle ben Ankara'dan bahsetmek istiyorum inanın kuş uçmaz kervan geçmez denilen yerlerde öyle yoğun emlak alımı satımı yapılıyorki görüğümde gözlerime inanamıştım ve Konut fiyatları 300,350 den başlıyor öyle bir yerde böyle bir fiyata ev almak için insanın uzun yılları garanti etmiş olması gerekiyor..

  Ayrıca İstanbul yolunu, Ankara yoluna bağlayan çevre yolu civarındaki arazilerin de yatırımcıların iştahını kabarttığına dikkat çeken Çakır, Meram bölgesinde ise şehir dışına yapılan TOKİ İnşaatlarının etrafındaki arazilerin adetada kapışıldığını belirtiyor.Toki inşaatı deyip geçmemek lazım evler binalar harika Ankara'nın en gözde semtlerinde bile böyle konutlar göremeniz gerçekten çok zor..

  Antalyada emlak konut fiyatlarının hızına yetişilemiyor. Antalyada Eski Lara Caddesi, Kemerağzı oteller bölgesi, Konyaaltı, Kuzeykent, Yeniköy, Yeşilbahçe ve Fener gayrimenkul değerleri açısından yükselişini sürdüren bölgelerin başında yer alıyor.

  Mega Kentimiz İstanbul başlı başına emalk konusunda bir numara...İstanbulun Anadolu yakasındaki bu yeni ilçesi Samandıra, Sarıgazi ve Yenidoğan ilk kademe belediyelerinin tüzel kişiliğinin kaldırılması ve 20 mahalle ile 2 köyün bağlanmasıyla oluşturuldu.Belgede birçok konut projesi yer alıyor. Bölgedeki imarlı arsaların metrekaresi 300 liradan başlayıp, 900 liraya kadar çıkabiliyor. Yine buradaki tarlaların metrekare birim fiyatı da 100 ila 300 lira arasında.

  Bursa da aynı şekilde özellikle Bursanın gayrimenkul açısından son dönemde yıldızı parlayan bölgeleri olarak Mudanya yolu, Bademli, Hasköy, Balat, Göynüklü ve Aydınpınar birinci sırada olarak gösteriliyor.

  İzmir Balçovada imarlı arsaların metrekaresi 300 ila 2 bin lira, Narlıderede bin 500 ila 3 bin lira, Güzelbahçede 150 ila 2 bin 500 lira, Urlada bin 200 ila 2 bin 500 lira ve Menemende 100 ile 500 lira aralığında satılıyor.
    2. Cevap: Konut Alırken Tercih Edilen Bölgeler

  Herkes bütçesine kendine uygun bir yerden evini alsın önemli olan yeri değil önemli olan kendi eviniz olması imkan olsa en güzle yerlerden alınsa ama malesef ülkemiz şartlarında ne zorluklar çeken insanlar var bırakın ev almayı karınlarını zor doyuruyorlar..
   


Similar Threads: Konut Alırken
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Boşanma Davasında Aile Konutu Şerhi 2 Şubat 2013
Sosyal Konular Konutun Satılması İçin Kiracının Evi Gösterme Zorunluluğu 7 Ocak 2013
Sosyal Konular Konut Kredisi Hakkında Herşey 9 Kasım 2012
Sosyal Konular Semerkand 2 konutları 9 Mart 2012
Sosyal Konular 2012 Teslim Konut Projeleri 16 Nisan 2011