Kontörlü hat kullananlara müjde!

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kontörlü hat kullananlara müjde!
  [​IMG]
  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu`nun aldığı yeni karar kontörlü hat kullanıcılarını sevindiricek. Kontör yüklemedikleri için hattı kapatılan ve hattındaki mevcut kontörleri silinen aboneyi sevindirecek gelişme şöyle:


  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) aldığı yeni kararla, 90 gün içinde kontör yüklenmediği için hattı kapatılan abonelerin hattının tekrar açılmasına, hattı kapatıldığı için kullanamadığı kontörlerin parasının da işletmeciler tarafından iade edilmesini kararlaştırdı.

  Buna göre aboneler kullanmadıkları kontörlerin paralarını birkaç seçenekle geri alabilecek. Bunun için, öncelikle operatörlere geri ödeme için başvuruda bulunacak.

  Başvuru tarihinden bir ay sonra para, abonenin tercihine göre ister banka hesap numarasına isterse de kredi kartlarına geri ödenecek.

  Abonenin parasını geri alabileceği diğer bir seçeneği daha var. Bu da, sözleşme yapma yetkisine sahip bayi ya da abone merkezleri, parayı elden ödeyebilecek.

  BTK`nın aldığı kararda, numarasını taşıyan aboneler de geri ödemeden yararlanacak. Eski işletmeci, kullanılmayan kontörlerin parasını yeni işletmeciye, yeni işletmeci de abonesinin hesabına aktaracak.

  BTK, geri ödeme çalışmalarının tamamlanması için cep telefonu işletmecilerine 1 Nisan`a kadar süre verdi. Bu süre içinde operatörler hazırlıklarını tamamlayarak, ödeme işlemlerine başlayacak.

  BTK`nın bu kararı almasında kontörlü cep telefonu kullanıcılarının mağdur oldukları gerekçesiyle yoğun şikâyetleri etkili oldu.

  Şikâyetler daha çok, hattı kapatılan abonelerin kullanılmayan kontör şikayetleri üzerine yoğunlaştı. Çünkü, 100 kontör olan bir abone, üç ay içinde bu kontörleri bitirmek zorunda.

  Bitiremezse hattı kapatılıyor. Abone ilk ay 500 kontör bile alsa, 3 ay içinde en az 100 kontör daha yükleme yapmak mecburiyetinde kalıyordu.

  BTK, operatörlerin bu yöndeki uygulamalarına düzenleme getiriyor. Önce, yükleme yapmadığı için hattı kapatılan abonelerin hattın açılması için 100 kontör yerine 5 TL`lik kontör yüklemesi yeterli olacak. 5 TL`lik kontör yükleyen abonenin hattı yeniden açılacak.
    2. Cevap: Kontörlü hat kullananlara müjde!

  Bütün bunlar olana kadar kontör yüklerse konuşsa yüklemezse konuşamasa. Hattı iptal olmasa ne olur sanki
    3. Cevap: Kontörlü hat kullananlara müjde!

  Uzun süre faturalı hat kullandım.Son bir iki aydır kontörlüdeyim ... Ama daha aktif dahi etmedim...Alışkın değilim kontörlüye vesselam...
    4. Cevap: Kontörlü hat kullananlara müjde!

  bende faturalı hat kullanıyorum kontör bitti derdi falan olmuyor sanki daha pratik gibi vedaha ucuz kontörlüden