Kontör Transfer

'Bunları biliyormusunuz' forumunda DiScOvErEr tarafından 8 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Türkcell
  turkcell için; önce transfer etmek istediğiniz numarayı yazıp bir boşuk ve kontör miktarını yazıyorsunuz 2277 ye gönderiyorsunuz..
  gelen onay mesajına da doğal oalrak EVET diyor cevap veriyorsunuz ve kontörü göndermiş oluyorsunuz.

  Vodafone
  Kontör transfer işlemini hızlı ve kolay bir şekilde My Vodafone'dan yapabilirsiniz.

  Öncelikle, My Vodafone üyesiyseniz My Vodafone 'a giriş yapmak için, Vodafone Türkiye - Cep Telefonu, Mobil İnternet, 3G, My Vodafone, Tarife ana sayfada sağ üstte yer alan My Vodafone'a Giriş kutusuna mevcut telefon numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekir.

  Bireysel kullanıcılar için menüde yer alan Kontör Transfer linkini, Kurumsal kullanıcılar için menüde yer alan Ön Ödemeli Hat İşlemleri altında yer alan Kontör Transfer linkini tıklayın.

  Ön ödemeli Vodafone aboneleri, Kontör Transfer İşlemini kullanarak, istedikleri başka bir ön ödemeli hat sahibi Vodafone abonesine kolayca kontör transferi yapabilir. Kontör transferi yapmak için My Vodafone'a giriş yaparak kontör miktarı ve kontör transferi yapılmak istenen abonenin cep telefonu numarası girilmesi yeterlidir.

  Ön ödemeli aboneler ayrıca 7038'i arayarak diğer ön ödemeli hatlı abonelerin cep telefonu numaralarına kontör transferi yapabilirler.

  Bununla birlikte, hattın yasal sahibi VodafoneShop'lara başvurarak veya Müşteri Hizmetlerini arayarak da transfer işlemini gerçekleştirebilir.

  Avea

  9235'i arayarak;
  9235'i cep telefonunuzdan ücretsiz arayarak herhangi bir Avea abonesinden kontör isteyebilir ya da faturasız bir Avea hattına kontör gönderebilirsiniz. İşleminiz başarılı olarak gerçekleştiğinde, 1 standart SMS / 2 kontör bedeliyle ücretlendirilirsiniz.

  SMS ile;

  Kontör İste

  Kontör göndermesini istediğiniz kişinin numarasını yazın, bir boşluk bırakın, kaç kontör istediğinizi yazın, 9233'e kısa mesajla yollayın. Karşınızdakine onay mesajı gitsin, kabul ederse kontörler anında cebinize gelsin.
  Örnek: 0555******X 30

  Kontör Gönder

  Kontör göndermek istediğiniz kişinin numarasını yazın, bir boşluk bırakın, kaç kontör göndermek istediğinizi yazın, 9235'e kısa mesajla yollayın.
  Örnek: 0555******X 30

  *100# ile;
  Kontör isteme veya kontör gönderme işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yapabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Kontör Transfer

  benim bildiğim sımkart ların madeni olan kısmına pritt sürülüp öbür karta yapıştırılıyo ve kontor kopyalanmış oluyo:)