Komandolar PKK kamplarını kuşattı

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 20 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Bordo bereli Komandolar PKK kamplarını kuşattı..
  Hakkari Çukurca'da PKK lıların düzenlediği saldırıda 26 askerimiz şehit düştü.
  Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör kamplarına yönelik kara ve hava operasyonu sürüyor. Savaş uçakları ve Kobra helikopterler öncelikle PKK'lıların uçaksavar bataryalarını hedef alırken, stratejik bölgelere Sikorsky helikopterlerle özel birlikler indirildi.

  Jandarma Özel Kuvvetler, Jandarma Özel Harekat Timleri'nin yanı sıra Bolu ve Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan komandoların da katıldığı, toplam 22 taburun 5 ayrı noktadan girdiği Irak'ta terör inleri karış karış taranıyor. Operasyona havadan destek veren savaş uçakları F-16'lar önce PKK'lıların uçaksavar bataryalarını hedef alarak, bombalıyor. Daha sonra ise Kobra helikopterler bölgeye yoğun ateş altına alıyor. PKK'lıların yoğunlukla bulunduğu tespit edilen bölgelerde uçak ve Kobralar tarafından vuruluyor.

  Sınırı karadan geçen komandoların ilerlemesi sürerken havadan da Sikorsky helikopterlerle daha ileri stratejik noktalara çok sayıda komando indirildi. Sınırı karadan geçen komandolar ilk gün 4 ayrı noktada teröristlerle sıcak temas sağladı.

  Sınırın sıfır noktasında tanklar ve zırhlı birlikler her an Irak topraklarına girmek üzere hazır bekletiliyor.