Koltuk takımlarına uyumlu perde ve halı seçimi nasıl olmalı

'Ev ve Dekorasyon' forumunda Habibe tarafından 2 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

Etiketler:

 1. Mobilya'ya uyumlu Perde ve halı seçimi nasıl olmalı
  Ev hanımlarının ev dekor aşamasında yaşadığı sorunların en başında perde ve halının mobilya'ya uyumudur. Bir çok kişi halı ve perde seçerken şu renk koltuklarım var, acaba hangi renk perde almalıyım diye düşünür.
  Örneğin kahve rengi koltuklara, kahverengi fonlu bir perde alıp daha sonra çok sıkıldım her yer kahve diye şikayet eden bir çok kişiyi duymuşsunuzdur.
  Kahve renginden örnek verecek olursak, kahverengi koltuk takımları olan birinin vizon rengi bir perde seçmesi, bu perdenin yanı sıra krem rengi bir halı kullanması durumunda çok da nötür, rahatsız etmeyen bunaltıcı etkisi olmayan bir yaşam alanına sahip olacaktır.
  salon kahve.jpg

  Biz ev hanımlarının en çok takıldığı sorunlardan biri de işte çiçekli berjerlerim var, koltuğum şu renk acaba benim hangi renk perde ve halı kullanmam gerekiyor?
  Genelde bu tarz soruların çözümüne bakacak olursak, berjerlerinizin çiçek desenleri içerisinde bulunan tonlardan birini alıp o ton'un üzerinden halı ve perde seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Ürdün mor ,pembe, fuşya,toz pembe bu tonlarda olduğunu düşünürsek. Toz pembe'yi alıp fonda kullanabilir, fuşya pembeyi ise halı da zeminde kullanabilirsiniz. Bu etkilerle birlikte birbirlerine daha çok uyumlu ve göz yormayan aynı tekdüze renklerin bulunduğu sıkıcı mekan olmaktan kurtulur,birbiriyle uyum içinde olan daha düzgün daha üzerine düşünülmüş yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

  pembe salon.jpg