koltuk altımda şişlik var

'Sorun Cevaplayalım' forumunda deadmemories tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. merhaba ben 29 yaşındayım küçüklüğümde çok kiloluydum bu kilolardan dolayı koltuk altımda şişlik kaldı şimdi kilim tam ne az nede fazla evliyim çocuğum olduktan sonra bu şişlikler dahada büyüdü ama kilo kaybı düşmeyen ateş gibi belirtiler yok bende beni rahatsız etmediği için doktora gitmedim. yanlız bir haftadır sol göğsümde sancı var kalbim ağrıyordur diye bir kalp doktoruna gittim ama bir şey yokmuş acaba bu şişliklerdenmi bani bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...
    2. doktorunuza muayene olarak gerekli tıbbi tedaviyide ayrıca yaptırmanızı öneririz..

  Koltuk altında şişlik

  koltuk altında veya kasıkta çıban şeklinde sivilceye benzeyen acılı ve ağrılı , bazan kaşınan yaralar ; tıpta "hidraedenitis " adı verilen rahatsızlığın belirtilerindendir.

  Yağ bezelerinin iltihaplanması kıl köklerinde ve çevresinde önce sivilce oluşur ve bu bulaşıcıdır. Kıl dibinde oluşan iltihap bağ dokusuna yayılır. Bağ dokularında oluşan düğümlenme ve fistül iltihaplanma ve sertleşme olur ve neticede fibröz oluşur. İltihaplanma yağ ve ter bezelerine yayılır. Hastalık kadın ve erkeklerde aynı oranda görülür.

  Hastalık ilk zamanlar mercimek büyüklüğünde düğüm gibi iltihaplıdır ve bu sonra derinlere yayılır ve abseler oluşturur. Akne inversa ilerleyen devresinde büyük bir alana yayılır, koyu renkli bir görünümü vardır ve de ağrılı yazar izi oluşturur.

  yapılan tıbbi araştırmalara göre ; bu rahatsızlığı olanların asla peynir yememesi gerekir. çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.
  Siyah çay, kahve ve kola içmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.

  Et ve et mamüllerine 5-6 ay ara vermek gerekir, çünkü asidoza sebep olur, buda birçok hastalığın ana kaynağıdır. Akşam yemeği yerine çok az yoğurt, meyve veya salata yenebilir veya sebze çorbası içilebilir.

  Hayvansal besinler, tahıl, bakliyat ve hamurlu yiyecekler akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur. Ne kadar hamurlu besin o kadar yağ oluşur, çünkü nişasta glukoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.
  Peynir, et ve mamüleride iltihaplanmaya sebep olur, çünkü aşırı yağ ve protein içerirler bunlarda aside dönüşür. Asidi nötürleştirmek için aşırı oranda mineral ve vitamin harcanır.
  Asitle mineral birleşerek curuf oluşturur. Ortaya çıkan curufun içine bakteri, virüs ve mantarlar yerleşirler ve sürekli toksik maddeler üretirler. Bağışıklık sistemi curuf içindeki bu mikroplara müdahale edemez çünkü curuf içinde saklanmıştır.
   


Similar Threads: koltuk altımda
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım karaciğerin boşaltımdaki görevi nedir 21 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım derinin boşaltımdaki görevi 7 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım akciğerin boşaltımdaki görevi 21 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım boşaltımda görevli organımız hangisidir 29 Eylül 2011