Kolay Türban Bağlama Modelleri

'Moda Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 15 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Türban Kolayca Nasıl Bağlanır?
  Aşağıda sizlerle paylaşacağımız resimlerde nasıl kolayca türban bağlayabilirsiniz öğrenebilirsiniz bayanlar.Tesettürlü bayanların son yıllarda hem rahatlık bakımındna hem şık durması bakımından türban tercih ettiklerini biliyoruz şık desenli ve rengarenk eşarplar ile sizde mükemmel türban bağlayabilirsiniz.

  türban-baglama-.

  Tesettürlü bayanların en büyük aksesuarları eşarplarıdır. Kıyafetlerine, ayakkabılarına ve çantalarına uygun renk renk, model model eşarplar kullanmaktadırlar. Hatta bazen eşarplarına ek süsleme aracı olarak da broşlar takılmaktadır.

  Günümüzdeki en çok rağbet edilen eşarp modeli ise şallarla yapılan şekillerdir.

  Kare Eşarp Bağlama Modelleri nasıl bağlanır?

  Tesettürlü bayanlar için üretilen çeşit çeşit eşarpta, birçok renkte tasarımlar sunulmaktadır. Bu eşarp tasarımlarını bayanlar ise farklı eşarp bağlama modelleri ile kullanmaktadırlar. Bunların ölçüleri, ebatları ve kullanım şekilleri değişiklik göstermektedir. Geçmiş yıllarda sadece kare ölçülerde ve belli ebatlarda eşarplar yapılmakta idi. Bunların kullanımı standart şekillerdeydi. Ama artık artan talebe göre kem küçük boy, hem de büyük boy eşarplar üretiliyor. Kare eşarpta en çok eşarp bağlama modellerinden biri, normal bir şekilde örtüldükten sonra bir kenarını, sırtımızın tam ortasına gelecek şekilde arkaya iğneleyerek, ön kısımda oval bir görüntü sağlarken, diğer ucunu da ya içimize saklayabiliriz ya da bir ucunu aşağıya sarkıtarak serbest bırakabiliriz. Diğer kare eşarp bağlama modellerinden biri ise, eşarbı iğnelerken bir ucunu uzun, bir ucunu kısa bırakabiliriz. Uzun bıraktığımız kısmı boynumuzdan dolayarak diğer omzumuza gelecek şekilde oval bir biçim sağlayarak iğneleyebiliriz. Eşarbın arka ucunu ve diğer kısa kalan ucunu içimize görünmeyecek şekilde saklarsak, daha modern ve spor bir model elde edebiliriz. En çok kullanılan farklı bir kare eşarp bağlama modeli ise, normal bir şekilde örtüldükten sonra iki ucunu arkadan ufak bir düğüm yaparak bağlamaktır. Bu yöntemde arka taraf dışarıda kalırken, ön tarafın görüntüsü kısa oval ve şık durmaktadır.

  türban-baglama-5.

  Şal Eşarp Bağlama Modelleri

  Günümüzde en çok tercih edilen uzun dikdörtgen şal diye tanımladığımız eşarplardır. Bunların tercih sebebi ise en çok kullanım rahatlığındandır. Şal modeller, dikdörtgen olması sebebi ile kare eşarba göre kullanımı çok daha rahattır. Şal eşarp bağlama modellerinde en çok tercih edileni, iki ucunu eşit oranda önümüze aldıktan sonra, boyna iğne takılmadan sağlı sollu uçları omuzlara atmaktır. Bu eşarp bağlama modelinde eşarbın ucu üçgen yapılarak bir iğne ile şekil verilmektedir. Böyle bir yöntemde boyun açıkta kalabilir ve eşarp uçları hareket halinde iken düşebilir. Bu kullanımı tercih etmeyen bayanlar için başka eşarp bağlama modellerinden biri ise, yine iki ucu eşit bir biçimde önümüze aldıktan sonra boynumuzu bir iğne ile sabitleyerek eşarbın iki ucunu arkaya atarak iki ucunu birbirine geçirip ufak bir düğümle uçlarını arkaya sarkıtabiliriz. Modern bir görüntü sağlamak içinde, eşarbın ön kısmını yine üçgen yaparak bir iğne ile de tutturabiliriz.

  türban-baglama-.