Kolay Eyeliner Nasıl Sürülür

'Kişisel Bakım' forumunda Bella tarafından 9 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eyeliner Nasıl Kolay Sürülür,


  Eyeliner en önemli makyaj malzemelerinden biridir. Ama eyeliner sürmek biraz zahmet ister. Düzgün bir çizgi takip etmek göz kapağında çok da kolay değildir.

  İlk önce göz rengine uygun eyeliner seçilir. Açık renkli gözler için parlak kahverengi, koyu renkli gözler için ise siyah renk tercih edilmelidir. Kahverengi gözlüler ise yeşil tonlarını tercih edebilir.

  Eyeliner kalem ve likit şekillerde de satılır. Eyeliner kalem sürmesi biraz daha kolay ve basittir. Çünkü kalemi kontrol etmek fırçayı kontrol etmekten daha basittir.

  [​IMG]

  Yapmanız gereken aynanın karşısında göz çevrenizi rahatlıkla görebilecek pozisyona geçmek ve sağ elinizi kullanıyorsanız sol elinizin işaret parmağıyla gözünüzü kenara doğur iyice çekip göz kapağını gerginleştirin. Solaklar için ise sağ elinizin işaret parmağıyla gözünüzü kenara doğru çekiştirin.

  Sonra kirpiğinizin dibini takip eden ince bir çizgi çekin. Yapabildiğiniz kadar düz olmasına önemle dikkat edin. Eğer yanlış çizgiler belirirse gözünüzde pamuklu çubuğun ucu ile makyajınızı temizleyebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ara 2012
Yükleniyor...