Kolanın Kemikleri Kırdığını Biliyor musunuz?

'Kadınların Dünyası' forumunda YAREN tarafından 10 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Tüketiminden vazgeçemediğimiz kolanın zararları saymakla bitmiyor..

  [​IMG]

  Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, içerisinde kafein bulunan kolanın sodyum açısından da zengin olduğunu belirterek, bir miktar kafein ve aşırı miktarda sodyumun kemik kırılmalarına neden olduğunu bildirdi.


  SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRRI


  Prof. Dr. İnanç, sağlıklı bir yaşamın güvenli besinlerle sürdürülebileceğini söyledi. Güvenli besinin öncelikle besleyici değerini kaybetmemiş olması gerektiğini ifade eden İnanç, "İçerisinde kafein bulunan kola, sodyum açısından da zengindir. Bir miktar kafein ve aşırı miktarda sodyum, kemik kırılmalarına neden olur. Bir taraftan süt içirelim kemikleri koruyalım derken kola tüketimine göz yummak yanlış" dedi.


  KIRIKLARA RAZIYSANIZ İÇİN


  "Kemiklerinizin kırılmasına razıysanız kola içebilirsiniz" diyen İnanç, karbonhidrat ve proteinlerin aynı anda tüketilmesinin zararlı olmadığını söyledi. İnanç, doğal besinlerin içerisinde protein, karbonhidrat, vitamin ve minerallerin birlikte bulunduğunu belirtti.


  BOZUK GIDALAR FELÇ EDEBiLiR


  Prof. Dr. Neriman İnanç, besinlerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik açıdan temiz ve bozulmamış olması gerektiğini kaydetti. İnanç, besinlerin virüsleri, bakterileri ve zararlı mikro organizmaları taşıyabildiğini belirterek, "Bunlar bazen vücudumuzun bazı bölgelerine yerleşerek felç, menenjit gibi hastalıklara neden olabiliyor" dedi.
    2. Cevap: Kolanın Kemikleri Kırdığını Biliyor musunuz?

  içmiyorum içmiyorum içmiyorum
    3. Cevap: Kolanın Kemikleri Kırdığını Biliyor musunuz?

  ben kola içtiğimde daha bırakamıyorum .bırakıcam diyorum kola yanımda olunca dayanamıyorum