Klanlarda Bina Seviyeleri

'Oyun Bölümü' forumunda By RiZeLi tarafından 15 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Klanlarda Bina Seviyeleri  Ana Bina

  Ana bina sayesinde yeni binalar yapılabilir ya da var olan binalar geliştirilebilir. Ana binanın seviyesi ne kadar yüksekse, yeni binalar o kadar çabuk yapılabilir. Bina yıkabilmen için ana binanın 15. seviyede olması gerekir.(Max 30)

  Kışla

  Kışlada piyade üretebilirsin. Kışlanın seviyesi ne kadar yüksekse birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.(Max 25)

  Ahır

  At çiftliğinizde süvari yetiştirebilirsiniz. At çiftliğinizin kademesi ne kadar yüksek olursa, o kadar hızlı birlik yetiştirebilirsiniz.(Max 20)

  Atölye

  Atölyede kuşatma silahlarını üretebilirsin. Atölyenin seviyesi ne kadar yüksekse, birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.(Max 15)

  Saray

  Saray sayesinde misyoner üretebilirsin. Bu sayede yeni köyler fethedebilirsin.(Max 1)

  Demirci

  Demircide yeni silahlar araştırabilir ve silahlarını geliştirebilirsin. Demircinin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar iyi silahlar geliştirebilirsin. Ayrıca araştırma süresi kısalır. Yapılabilecek toplam araştırmaların sayısı kısıtlıdır. Ancak bazı arastırmalar iptal edilebilir. Bu durumda harcanan hammaddeler iade edilmez.(Max 20)

  İçtima Meydanı

  İçtima meydanında savaşçıların toplanır. Bu merkezde saldırı emirlerini verebilir ve birliklerini kaydırabilirsin.(Max 1)

  Pazar Yeri

  Pazar yerinde başka oyuncularla ticaret yapabilir ya da onlara hammadde gönderebilirsin.(Max 25)

  Oduncu

  Oduncuların köyünün dışındaki sık ormandan odun keser. Bu odunları hem köyünü geliştirmek, hem de ordunu silahlandırmak için kullanabilirsin. Oduncunun seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok kalas üretilir.(Max 30)

  Kil Ocağı

  Kil ocağında işçilerin, köyünü kurmak için önemli olan kili çıkarırlar. Kil ocağının seviyesi ne kadar yüksekse o kadar çok kil çıkarılır.(Max 30)

  Demir Madeni

  Demir madeninde, işçilerin savaşların sonucunu belirleyen demiri çıkarırlar. Demir madeninin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok demir üretilir.(Max 30)

  Çiftlik

  Çiftlik, birliklerini ve işçilerine yiyecek sağlar. Çiftliğini geliştirmezsen, köyün büyümez. Çiftliğin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar büyük bir nüfus beslenebilir.(Max 30)

  Depo

  Depo sayesinde, köyünde üretilen hammaddeleri (odun, kil, demir) depolayabilirsin. Deponun seviyesi ne kadar yüksekse, içinde o kadar çok hammadde depolanabilir.(Max 30)

  Gizli Depo

  Gizli depo sayesinde, hammaddelerini güvenli bir şekilde düşmanlarından saklayabilirsin, böylece yağmalanmalarını önlersin. Casuslar, gizli deponuzda ne kadar hammadde sakladığınızı göremezler.(Max 10)

  Sur

  Sur sayesinde düşman birliklerinden kısmen korunursun. Sur, köy savunmanı ve birliklerinin savunmasını arttırır.(Max 20)