Kızılayın Kuruluş Amacı

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda YAREN tarafından 26 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kızılayın Kuruluş Amacı Nedir

  Kızılayın Amacı; Savaşta felakete uğrayanları koruyan 12 ağustos 1949 tarihli Cenevre Sözleşmeleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'in taraf bulunduğu uluslararası anlaşmaların kendisine yüklendiği hizmetleri görmek, bunların yerine getirilmesine yardımcı olmak.


  Barışta yurt içinde ve yurt dışında vukua gelen her türlü afet ve felaketlere karşı Tüzük dahilinde üzerinde hizmetleri yerine getirmek.


  İnsaniyetçi hukuk ilkelerine bağlı kalmak,sağlık ve sosyol dayanışmayı desteklemek,sosyal refehın geliştirilmesne yardımcı olamak.


  Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla amaç ve işbirliği yapmaktadır.
    2. Cevap: Kızılayın Kuruluş Amacı

  ödevime çok yardımcı oldu teşekkür ederim
    3. Cevap: Kızılayın Kuruluş Amacı

  Yeşilayın kuruluş amacı. Sigara içki ve uyuşturucu maddeler sağlığımızı olduğu gibi , aile ve toplum hayatımızı bozarak büyük zararlar verir.Yeşilay Derneği bu zararlı alışkanlıklrdan kurtulmayı. Ve yakalanmamayı sağlamak amacıyla 5 Mart 1920 tarihinde kurulmuştur.
    4. tevin kuruluş amacı

  çok tessekkür ederim bute site çok ıyı bir sıte ben begendimmmmm buraya ndünde giridm harika arkadaslara tavsiye ederimmmmmmmm
    5. Cevap: Kızılayın Kuruluş Amacı

  proje idi saolun
    6. Kızılayın kuruluş amacını daha kısa yazabilirsin. Hiç beğenmedim. .Yazan:
  Ben:.