Kızılay Gençlik Kampları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. KIZILAY GENÇLİK KAMPLARI

  Sosyal bakımdan himayeye muhtaç, kendi imkanları ile tatil yapamayan çalışkan öğrencilere yönelik, her yıl Temmuz-Ağustos ayları içerisinde Genel Merkeze bağlı kamplar açılmaktadır.
  Türkiye Kızılay Derneği Gençlik Kamplarının amacı, kendi olanakları ile tatil yapamayan sosyal korunmaya muhtaç ve çalışkan öğrencileri Kızılay tarafından açılacak kamplardan yararlandırarak yapıcı, yaratıcı ve dinlendirici etkinliklerle, sosyal durum ve davranışlarını geliştirmeye çalışmak, yeni arkadaş edinmelerine imkan vermek ve kendilerini yönetmeye alıştırmak, Kızılay'ın amaç ve ilkelerine uygun çalışmalar içinde yurt ve insan sevgisi, dayanışma, yardımlaşma, şefkat duyguları aşılamak ve Kızılay sevgisi kazandırmak, Atatürk İlkelerine bağlı, yurdunu ve milletini seven, bilinçli, çalışkan ve sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olmaktır.

  - HEDEF KİTLESİ
  11-17 Yaş guruplarından, İlköğretim ve Lise öğrencileridir.

  - KAMPA KATILACAK ÖĞRENCİLERİN NİTELİKLERİ
  - Kendi olanakları ile tatil yapamayacak durumda olmak,
  - Sınıfını doğrudan geçmiş olmak,
  - Özel eğitime tabi özürlü olma dışında, sağlık yönünden kampa katılmasında sakınca bulunmadığını, örneği Genel Müdürlükçe belirlenecek doktor raporu ile belgelemek (bulaşıcı hastalığı olanlar, gece yatağını ıslatanlar, uykuda gezen ve saralı olanlar kampa kabul edilemezler.)
  - Okulda disiplin olaylarına ismi karışmamış ve ceza almamış olmak.

  KAMP FAALİYETLERİ

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]


  Kamplarda lider öğretmenler nezdinde;

  - Müzik
  - Halkoyunları
  - Resim
  - El sanatları
  - Sportif faaliyetler
  - İlk yardım
  dallarında öğrenciler branşlara ayrılmaktadır. El sanatları ve resim branşlarında yapılan eserler ateş gecesinde sergilenmektedir. Ayrıca diğer branşlardaki aktivitelerde ateş gecelerinde gösterime sunulmaktadır.

  -ATEŞ GECESİ
  [​IMG]

  Her devrenin son akşamında öğrencilerin düzenlemiş oldukları sergi, koro, halkoyunları, oyun ve skeçler halk gösterimine sunulmaktadır. (O bölgede bulunan mülki amirler de ateş gecelerine davet edilmektedir.)