Kıyamet Ne Zaman Kopacak

'Sorularla İslamiyet' forumunda EyLüL tarafından 11 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kıyamet Ne Zaman Kopacak Kıyamet Saati


  Son günlerin büyük merak konusu olan Kıyametin tarihi bilinebilir mi.

  Kıyamet Saati

  Kıyamet, filan tarihte kopacaktır. demek haddime olmadığı halde, burada size tarih tahmin etme cüretinde bulunacağım. Elbette kimse yarın başına ne geleceğinden emin olamaz.

  Allah şöyle uyarır Sana kıyametin ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. De ki: Onun ilmi ancak Rabbimin katındadır. Onun zamanını Ondan başkası açıklayamaz.

  O göklere de, yere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir.

  Kıyametin zamanı hakkındaki bilgi, ancak Allahın katındadır.

  Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez.

  Kıyamet yaklaştıkça yaklaşmıştır.

  Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz. Habersiz oyalanıyorsunuz.

  Kur'ân-ı Kerîm bize Kıyamet yakındır (Kamer, 54/1) diyor.

  Kuran-ı Kerimin nüzulünden bu yana 1400 sene geçtiğine göre, kıyamete daha bir yaklaşmışızdır demektir. İnsanlığın ve hayatın ve dünyanın tarihi konusunda muazzam yanılgılar vardır.

  Kainat Kitabının bir açıklaması olan Kuran ve Kuranın sözcüsü olan Peygamberimiz (asv) bu konudaki beyanlarına bakalım evvela. Hz. Peygamber, Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim buyuruyor Diğer bir hadisinde ise “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek buyurmuş. Günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 7500 yılı geçmeyeceğini söyleyebiliriz.

  Diğer bir meşhur hadis rivayetinde ise; Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü 7000 senedir. ifadesi yer alır. Görüldüğü gibi bu üç hadis birbirini teyit etmekte ve tamamlamaktadır..

  Alıntıdır