Kitaplardan nasıl yararlanırız

'Güncel Bilgiler' forumunda Büsra tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kitaplardan nasıl yararlanırız
  Kaynak kitaplardan nasıl yararlanırız

  [​IMG]
  kaynak kitaplar adı üstüne kaynak,referans kitaplar olup "hadi bir kitap okuyalım denilecek türden kitaplar değildir.kaynak kitaplar diğer normal kitaplara göre-roman,hikaye,yemek vb-daha bilimsel,daha hacimli ve bilgi doludur.genellikle ansiklopediler belirli alanlardaki yazılmış makale toplamları,bilimsel dergiler ve araştırma yazılarının yer aldığı kitaplardır.belki de kütüphanemizde en az ama en sürekli kullandığımız kitaplardır.

  kaynak kitaplardan yararlanabilmek için aradığımız bilginin ne olduğunu bilmemiz gerekir.bir molekülle alakalı bir bilgiyi edebiyat kaynak kitabında arayamayız veya bir Ayet-i Kerimenin mealini bir fizik kitabında bulamayız kısaca neyi nerede aradığımız önemlidir.
  aradığımız konunun kaynağını bulduğumuzda ise ilk önce yapılacak iş genelllikle ilk başlarda olurlar fihriste bakmak olacaktır.kaynak kitapların yan tarflarında veya kelime yanlarında bazı numaralandırmalar vardır o numaralandırmalar yazılan metindeki ya kaynak gçsterilen eserlerin tanıtımıdır ya açıklamadır ya da tanımlamadır.
   


Similar Threads: Kitaplardan nasıl
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Kitaplardan replikler 7 Mayıs 2010
Güncel Bilgiler Kitaplardan uyarlama filmler 6 Mayıs 2010
Güncel Bilgiler Sürtünme hangi durumlarda ve nasıl azaltılır? 3 Eylül 2016
Güncel Bilgiler Başkalarının hak ve özgürlüklerine zarar vermeden insanlarla yaşadığımız sorunları nasıl çözebiliriz 2 Eylül 2016
Güncel Bilgiler Egzersiz, nabız ve soluk alıp verme arasında nasıl bir ilişki vardır? 3 Şubat 2016