Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon Kısa

'Eğitim Merkezi' forumunda Ceylan tarafından 17 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kıskançlık İle İlgili Kısa Kompozisyon


  Kıskançlık


  Kıskançlık her ne kadar insana özgü bir duygu olsa da insana zarar veren bir duygudur. Aşırı boyutlardaki kıskançlık hastalık olarak bile adlandırılmaktadır.

  Kıskançlık genel anlamda birinde olan eşya, mal, huy, başarının; kısacası başkasında olan bir şeyin kendinde olma isteğidir.

  Kıskançlık sakınılması gereken bir duygu olarak karşımızdaki insanı kaybetmeye değmeyecek onda olup bizde olmayanları elimize veremeyecek bir duygudur.

  Kıskançlık kişiler arasında derin ayrılıklara neden olur. Kıskançlık bazen insanın gözünü kör edip var olan gerçekleri, karşınızdaki kişinin kim olduğunu size unutturabilir. Bu olay hırsa dönüşüp kişileri ne yaptığını bilmez bir hale getirir.

  Sonuç olarak ıskançlığın bizi ele geçirmesine izin vermemeliyiz. İsteklerimizi ancak sabır ve onun için mücadele etmeliyiz. İstediklerimize sahip olmak için çalışmalı ve beklemeliyiz.
    2. Kıskançlık genel manada birinde olan eşya, mal, huy, başarının; hasılı başkasında olan bir şeyin kendinde olma isteğidir.
  Kıskançlık sakınılması şart olan bir duygu olarak karşımızdaki insanı kaybetmeye değmeyecek onda olup bizde olmayanları elimize veremeyecek bir duygudur.
  Kıskançlık kişiler arasında derin ayrılıklara kapı aralar. Kıskançlık bazen insanın gözünü kör edip var olan gerçekleri, karşınızdaki kişinin kim olduğunu size unutturabilir. Bu olay hırsa dönüşüp kişileri ne yaptığını bilmez bir hale getirir.
  Netice olarak kıskançlığın bizi ele geçirmesine müsaade etmemeliyiz. İsteklerimizi ancak sabır ve onun için mücadele etmeliyiz. İstediklerimize sahip olmak için çalışmalı ve beklemeliyiz
    3. sana katılıyorum
    4. Arkadaşım.....:f91::f77::f97:
  Hep benimle olan
  Bana yardımcı olan
  En iyi arkadaşım
  Canım arkadaşım

  Sırlarımı paylaştığım
  Sevginle cesaretlendiğim
  Sevginle sevgiyi öğrendiğim
  Canım arkadaşım

  Dertlerime ortak
  Sıkıntılarıma çözüm bulan
  Bana ilgi gösteren
  Canım arkadaşım

  Senin sayende
  Sorunlara karşı çıkıp
  Güven kazandım
  Canım arkadaşım

  Özge