Kışın nasıl egzersiz yaparsınız?

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 28 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. kışın nasıl zayıflanır,
  Kış egzersizleri


  Kışın nasıl egzersiz yapılmalı?
  [​IMG]

  Havaların soğumaya başladığı bu günlerde egzersiz yapmaya üşeniyor musunuz? Dışarıda buz gibi soğuk varken ya da lapa lapa kar yağarken evde veya kapalı mekanlarda da rahatça egzersiz yapabilirsiniz.

  Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre;
  İşte kış aylarında içeride yapabileceğiniz egzersizler:

  - İçerde yürümeyi deneyin: Böylece akşam yemeğinden sonra tempolu bir yürüyüş yapmak için birkaç ay beklemek zorundasınız. Fakat en azından oturma odasında dolaşabilirsiniz. Evde yürüyüş üzerinde uzmanlaşmış videolar izleyebilirsiniz. Ya da alışveriş merkezlerinde halka açık yürüyüş alanlarında yürüyebilirsiniz. Ayrıca, evinize alacağınız yürüme bandı da iyi bir fikir olabilir.

  - Bu havada yüzmeyi düşünemiyorsanız, kapalı havuzların sıcak olduğunu unutmayın. Suyun sıcaklığına bir kere alışınca, ilk kez suya daldığınızda hissettiğiniz soğukluğu hemen unutursunuz. Halka açık yüzme havuzlarını da tercih edebilirsiniz. Yüzme formda kalmak için mükemmeldir.

  - Karla kaplı bir bölgede yaşıyorsanız, kayak yapmayı düşünebilirsiniz. Soğuktan nefret etseniz bile açık arazi kayağı egzersizin hareketli bir şeklidir. 1 saat açık arazide kayak yaparsanız, 500 kaloriden fazlasını yakarsınız. Ancak yanınızda birinin bulunmasına ve güneş batmadan önce kayağın bitmiş olmasına özen gösterin.

  - Dans dersleri özellikle soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacaktır. Dans ederken amacınızın egzersiz olduğunu unutacaksınız ve bol bol eğleneceksiniz. Bu nedenle en yakınınızdaki dans okuluna ya da kursuna kaydolun.
  Popüler Gazete