Kışın Kilo Almamak için

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 28 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Nedense kış aylarınd adikakt edilmesine rağmen yinede kilo çok kolay alınır.Peki yokmu bunun bir çaresi kışın kilo almamak için yapmamız gereken şeyler nelerdir?Kış ayalrında nasıl beslenmeliyiz ve nelere dikkat etmeliyiz kilo almamak için ileride kilo sorunu yaşamamak için.

  Ne yapabilirizde kışın kilo almaktan korunabiliriz merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını kısa yazımızda bulabilirsiniz.

  kisin-kilo-almayi-.jpeg

  Öncelikle çok önemli olduğunu bildiğimiz su içeyle başlayalım kış aylarında kilo almak istemiyorsanız mutlaka suyu bol için yalnız su içmek için susamayı beklemeyin kışın havalar soğuk olduğu için susadığınızı daha az hissedersiniz.

  Bu yüzden vücudun günlük su ihtiyacını mutlaka karşılamalısınız.

  Kesinlikle öğün atlamayın Formda kalmak için öğün eksiltmek yanlış olur. En az üç öğün mutlaka yemek yiyin, ara öğünlerle bunu beşe çıkarın. Ancak bu öğünlerin besin değerlerine dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  Ve kesinlikle mutlaka spor yapmaya çalışın.Havalar soğuk olduğu için enerjinizi kaybetmeyin. En az haftada üç gün spor yapmayı denemlisiniz. Kışın günler kısa geceler uzun olduğu için evde geçirdiğiniz zaman genelde artar. Bu süre zarfında abur cuburdan uzak durmalısınız çükü gece yediğiniz bu abur cuburlar siizn kilo almanızı sağlayacaktır.Uyku düzeninize dikkat edin uyku düzeninizi kesinlikle bozmayın.Bilmelisiniz ki düzensiz uyku kilo almaya yok açan en önemli etkenlerden biridir.

  kisin-kilo-almayi-.jpeg