Kışın Ekilen Çiçekler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Ezlem tarafından 25 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kış aylarında hangi çiçekler ekilir?,kışın hangi çiçekler ekilir,Kış Çiçekleri,Kışın Bahcede yetiştirilen çiçekler,Kış aylarında hangi birkiler ekilir?

  [​IMG]

  Kış Çiçekleri: Dağ menekşesi, çuha çiçeği, süs lahanası, kasımpatı, şebboy, açelya, Atatürk çiçeği, sıklamen, nergis, krizantem, kasımpatı, yılbaşı çiçeği, kardelen...

  Eğer bahçeli bir eviniz varsa ya da saksıda çiçek yetiştirmeye meraklıysanız işte size bu konuda oldukça işinize yarayacak birkaç bilgi:

  Kışın bahçeler ayrı bir ilgi ister. Havalar soğuduğu zaman doğal olarak toprak da soğuyor. İşte bu yüzden kış aylarında soğuğa karşı hassas bitkilerin diplerini doldurmanız gerekir.

  Kasım ayından sonra çıplak köklü bitkiler dikilebilir. Aynı zamanlarda kışlık ve mevsimlik fideler de dikilebilir. Kışın yağan kar ve yağmurun toprakta fazla kalmaması için drenaj kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Özellikle çok soğuk bir bölgede yaşıyorsanız sulama sistemlerindeki suyu boşaltmalı ve dondan zarar görmemesi için vanalarınızı da korumalısınız. Çim alanlarının üstüne 1 santimlik torf serilmesi tavsiye edilmektedir.

  Menekşe ve kasımpatı
  Sonbahar biterken Kasım ayında dikilmesi uygun olan çiçekler şunlardır: menekşe süs lahanası çuha siklamen ve kasımpatı. Bu çiçekler soğukta yaşayabilirler, o yüzden bahçe ortamında da ekstra bir bakım yapmak zorunda değilsiniz. Doğal yollarla gerektiği kadar sulanırlar ve bu yeterlidir. Evin içinde ise istediğiniz tüm bitkileri kışın kolaylıkla ekip yetiştirebilirsiniz. Kışın, evler bitkiler için adeta birer sera demek...

  Alıntı​
   


Similar Threads: Kışın Ekilen
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz insan yüzünün simetri ile ilişkisini açıklayınız 16 Kasım 2014
Bunları biliyormusunuz Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir 19 Temmuz 2012
Bunları biliyormusunuz kara sevda şarkısının sözleri 9 Aralık 2012
Bunları biliyormusunuz Benjamin Bitkisinin Bakımı 2 Ocak 2012
Bunları biliyormusunuz Difenbahya Bitkisinin Bakımı 2 Ocak 2012