kısa saçlar nasıl erken uzar

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 21 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Kısa saçlar kısa sürede nasıl uzar?


  Saçlarınız kısacık ve siz bir an önce saçlarınızın uzamasını mı istiyorsanız bu mümkünmü elbette son sürat bir hız bekleyemezsiniz saçlarınızın uzamasında fakat bazı önlemler alarak ve özel bakımalr uygulayarak saçlarınızın olduğundan daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz;

  saclar-nasil-uzarr.jpg

  Öncelikle saçlarınızı belirli aralıklarla yıkamaya özen gösterin.Aşırı sıcak ve soğuk su ile saçlarınızı yıkamaktan kaçınmalısınız ki saçlarınız yıpranmasın çabuk kırılmaısn kestirmek zorunda kalmayın.
  Saçlarınızın hızlı uzaması için, belli aralıklarla uçlarındaki kırıkları kestirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Saçların kırıklarının fazla olması geç uzamasına neden olur.Saçlarınızı çok sıcak ve soğuk su ile yıkamayın. Sıcak su saç köklerinizi harekete geçirmez. Bu yüzden saçlarınızı ılık su ile yıkamayı tercih edin. Çünkü ılık su saç derinizdeki hücrelerin harekete geçmesini sağlar.

  Bazı insanların saçları çok zor uzar. Uzaması içinde yapmadıkları yöntem kalmaz. Ama aslında beslenme şekli, düzenli bakımı ve kesimi ile saçlarınızın uzamasında büyük etkileri vardır.Saçlarınızın hızlı uzaması için protein ağırlıklı yiyecekleri tercih etmelisiniz. Et, süt, yumurta gibi besinler saçların uzamasını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda beslenmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca kafeinli ve alkollü yiyeceklerden kaçının. Çünkü kafein ve alkol saçlarınızı yıpranmasına neden olur.

  Saç diplerinize uygulayacağız masaj da saçlarınızın uzamasında büyük bir öneme sahiptir. Bu masaja ile saç diplerinizi uyarmış olduğunuzdan saç kökleriniz canlanmış olur.Bol miktarda su tüketilmesinin saç uzamasında büyük rolü vardır. Su sağlığınıza yararı olduğu gibi saçlarınızı besler ve daha hızlı uzamasını sağlar.