Kısa Saç Nasıl kullanılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 4 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Kısa saç kullanımı
  Özellikle kış aylarında rahatça kullanacağınız kısacık saçlar, bereler ve şapkalarla harika bir uyum sağlamaktadır.Ünlüler tarafından sıkça tercih edilen bu saç modeline pixie, yani peri kesim deniyor.

  Banyonun ardından dakikalarca saçlarınızı şekillendirmeye gerek kalmadan hızlıca kuruyan pixie saçlar, makyajda özellikle buğulu gözler ve eyelinerlara yakışıyor.Eğer daha elegan bir görünüm istiyorsanız bordo rujları ve gözlerinize sadece hacimli maskaraları deneyebilirsiniz.Yüz hatlarına uygun kesilen kısa saç bir kadını hem seksi, hem de çok şirin gösterebilir. Fakat bu konuda iyi bilen birinin ellerinden geçmeniz gerekiyor. Hem de bakımı hakkında ön bilginiz olması gerekiyor.

  kisa-sac-.

  Kısa saça şekil vermenin zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü pek çok alternatifiniz bulunuyor. Tabii saçın hangi kısalıkta olduğu verilecek şekil açısından önemli. Bu yazıda çok kısa saçlar için günlük olarak kullanabileceğiniz bazı modelleri bulabilirsiniz.

  Kısa saç için kullanabileceğiniz en kolay şekillerden biri jöle kullanarak geriye taramaktır. Aynı şekilde daha güçlü bir göle kullanarak saçlarınızı dik yapabilirsiniz.Saçlarınızı öne doğru taramak farklı bir hava katabilir. Özellikle alın bölgesi geniş olanlar yüzlerini ideal şekil olan yuvarlağa yakınlaştırmak için bu modeli tercih edebilir.

  Kısa saç modelleri arasında en popüler kesimlerden biri olan “pixie” modelini deneyebilirsiniz. Genel olarak dağınık bir havası olmasına karşın genç ve canlı bir görünüm sağlayabilirsiniz.Saçlarınız kısa olsa da doğru aksesuarlarla farklı bir hava yakalamanız mümkün. Küçük ve renkli klipsler, saç bantları saçınızı şekillendirirken yardımcı olabilir.

  kisa-sac-modelelri-.