Kışa özel bakım önerileri

'Kadınların Dünyası' forumunda eftelya tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Kışın güne sıcak bir duşla başlayın. Duştan çıkmadan önce bikaç saniye soğuk su altında kalın.Sonra sıcaklığı biraz arttırın biraz azaltın. Bu işlemi 2 dakika boyunca tekrarlayın. Aslında bu basit bir hidroterapi tekniğidir. Vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar.Hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakımdır.
  Kış aylarında iyi bir nemlendirici kullanın. Yüksek koruma faktörlü, çinko oksit içeren SPF30 koruyucu krem kullanın. Dudaklarınızı a unutmamak gerek. Kışın çatlamış dudaklar bayanların en büyük sorunudur. Yoğun nem veren, vitamin E içeren koruyucu dudak balmi kullanın.

  Bir bardak limonlu sıcak su için. Bu çinlilerin vücudunuza enerji vermesi için kullandığı bitisel bir metotdur. Karaciğer ve safra kesesi de dahil tüm sisteminizi detokslar. Bu da vücudunuzun kötü bir cilde neden olan toksinlerden arındırmak için çok daha çabuk kanı temizleyeceğini gösterir.

  Güzel bir uykunun faydası hiçbir şeye değişilmez. Eğer yeteri kadar uyuyamazsanız oksijen seviyeniz düşer, bu da hücrelerinizin çabucak yenilenemeyeceğini gösterir. Bu da yaşlanmaya neden olur. Mutlaka 7-8 saat uyumaya çalışın ve sınırsız faydasından yararlanın.

  alıntı
   


Similar Threads: Kışa özel
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Koç burcu erkeğinin özellikleri nelerdir kısaca 25 Şubat 2014
Kadınların Dünyası Balık Burcu Genel Tüm Özellikleri Kısa 13 Mayıs 2011
Kadınların Dünyası Başak Burcu Tüm Özellikleri kısaca 30 Nisan 2011
Kadınların Dünyası Boğa Burcu Genel Özellikleri nelerdir kısaca 16 Nisan 2011
Kadınların Dünyası Terazi Burcu Tüm Özellikleri Hakkında kısa bilgi 14 Temmuz 2010