Kısa Bilgiler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Erkan tarafından 8 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Kadına şiddette üstümüze yok!

  Lübnan'daki Filistinli mülteciler kampındaki kadınların %22'si şiddet görürken; ne yazık ki Türk kadınının %57'sine şiddet uygulanıyor. Türkiye, %47 şiddet oranı olan Bangladeş, %45 oranındaki Etiyopya, %40'lık Hindistan ve %34'lük Mısır gibi ülkeleri geride bırakarak; bu ayıpta birinciliği elinde tutuyor.

  Spor, AB vatandaşları için yaşam biçimi mi?

  AB ortalamasına göre 100 kişiden 38'i haftada en az bir gün spor yapıyor. Bu %38'lik oran İskandinav ülkelerinden Finlandiya'da %96'ya fırlıyor. Portekiz'e inildiği zaman ise %34'e düşüyor. Haftada en az bir kez spor yaptıklarını belirten Yunanlılar, %19'luk oranla 'Sportmen Avrupalı' listesinin sonuncusu sayılıyorlar.

  Türkiye'de son sığınak, evlat kucağı!

  İnsanımızın çoğunluğu, yaşlılığında evlatlarının yanında yaşamak istiyor. %18'lik bir grup evinde bakım hizmeti almayı düşünürken; %9'luk bir grup ise, yaşlılığını huzurevinde geçirmek istiyor. Dünya Sağlık Örgütü çalışmalarına göre, ülkemizde; günlük bakım ihtiyacı olan kişi sayısı 2050 yılında 6,6 milyonu bulacak. Türkiye, önümüzdeki 25 yılda; bugün yaşlı nüfus bakımından çok daha kalabalık olan Almanya, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerin önüne geçecek
    2. okurken inanamadım rezalet kötü olaylarda birincilik hep bizde :f84:
    3. Türkiyede insanlar tesadüfe yasarmis, Avrupada insanlar tesadüfe ölürmüs.
  Cogu seylerde üstümüze yok, emegine saglik tesekürler.:f40:
    4. ''Türkiye'de son sığınak, evlat kucağı''

  kimsenin kimseye tahammülü kalmadığı şu günümüzde ne ekersek onu biçeriz sözü aklıma geldi. İnşallah yaşlılığımızda evlatlarımız huzur evlerine atmazlar bizi.
    5. Cevap: Kısa Bilgiler

  ülkemiz için hep kötü şeylerden bahsediyosunuz ama hiç kimsenin bunları düşünücek ne zamanı nede durumu var..kim düşünür şimdi spor yapma sıralamasında kaçıncı olduğumuzu.bunlar hiç kimsenin umrunda bile değil..boş konular yani ve ayrıca kimse ülkede sizi zorla tutmuyoya isteyen istediği yerde yaşayabilir :) Türkiye'yi beğenmeyenler yani..
    6. Cevap: Kısa Bilgiler

  Kim ne derse desin şu dünyada bizden daha insancıl ve güzel özellikleri ,gelenekleri olan başka bir millet ve toplum yok.Ancak ''çağdaşlaşma'' adı altında yaşadığımız ucubeleşme sonucu bu özellikleri kaybetme noktasına gelmiş bulunuyoruz.Kaliteli bir sindirme süreci yaşayamıyoruz.Ancak hala bu özelliklerimizin çoğu yaşamakta bu da umutlarımızın hala yeşil kalmasını sağlıyor.

  Misal ülkemizde sokakta yürürken çok tatlı şeker bir çocuk görseniz ne yaparsınız ya da yanına gidip sevebilirsiniz değil mi ? Mıncırabilirsiniz :D Aynı şeyi avrupada ya da amerika da yapmaya kalkın bakalım ;başınıza neler gelir ?
    7. Cevap: Kısa Bilgiler

  anne babalarımız baş tacı edilmeli son sığınak değilde herzaman evlatlarının yanında kalabilirler bence