Kış Lastiği Faydaları Hakkında Bilgi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda zamaneanne tarafından 13 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


  1. Kış Lastiği Faydaları Hakkında Bilgi


    Kış lastiği kullanmanın pek çok faydası vardır. Kış lastiği Kış sezonu başında takıldığında, ıslak ve karlı zeminlerde maksimum hareket kabiliyeti sunar. Mevsimine göre yaz ve kış lastiği kullanmak lastiklerinizin kilometre performansını artırdığı gibi kış lastiklerinin sağladığı yararlardan da faydalanmanızı sağlar.

    Kış lastikleri özellikle, düşük sıcaklıklarda ıslak, karlı, çamurlu ve kuru zeminlere aktif olarak cevap vererek bu yol ve hava şartlarında yaz lastiklerine oranla daha yüksek güvenliği garanti etmek üzere üretilmiştir. Özel sırt deseni soğuk kış aylarında ıslak yol koşullarında yüksek güvenilirlik sağlar. Geleneksel lastiklere göre ıslak zeminlerde %10 ve kar üzerinde %20 daha kısa fren mesafesi sağlamaktadır.

    Sonbahardan ilkbahara kadar kış lastikleri, hava koşullarındaki ani değişimlerden kaynaklanan planlanmamış frenlemelere maruz kaldığınızda özgürce seyahat etmenizi sağlar. Kış sezonu boyunca bazı ülkelerin yolları uzun süre karla kaplı kalırken, başka ülkelerde bu süre aralıklı yoğun kar yağışlarının meydana gelmesiyle daha kısa sürebilir. Bu problemler bireysel veya toplu taşımayı etkilediği gibi aracın performansını da etkilemektedir.
     


Similar Threads: Kış Lastiği
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Kış lastiğinin yaz lastiğinden farkı nedir? 14 Aralık 2012
Bunları biliyormusunuz M+S Kış lastiği nedir? 14 Aralık 2012
Bunları biliyormusunuz Kış Lastiği İle Kar Lastiği Arasındaki Fark Nedir 26 Kasım 2012
Bunları biliyormusunuz Kış Lastiği Faydaları kısaca 25 Kasım 2012
Bunları biliyormusunuz Kış Lastiği Diş Derinliği 25 Kasım 2012