Kış Gelini Nasıl Olmalıdır?

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kış Gelini Nasıl Olmalıdır?
  Kışın Gelin Olacaklara Öneriler
  [​IMG]
  Makyaj

  Kış aylarında cildin nem ihtiyacı yüksek olur. Çabuk kuruyan ve soğuğa karşı hassas bir cildiniz varsa düğünden önce, cildinizin hassasiyetini giderecek ürünler kullanın. Düğünden üç dört ay önce bir dermatologa gitmek cildinizi tanımak ve ona göre ürün kullanmanız açısından faydalı olur. Soğuk kış günlerinde, nemi cildinize hapsedecek ürünler kullanın. Bol su için. Düzenli yapılan nemlendirici cilt maskeleriyle de cildinizi düğün gününe hazırlayın. Düğün gecenizi ayna önünde makyaj tazelemekle geçirmemek için bu tür önlemleri önceden almakta fayda var.

  Soluk tenli kış gelinleri, bronzlaştırıcı krem ve pudrayla daha canlı bir ten rengine kavuşabilir ancak dekolte ile yüz arasında renk farkı olmamasına dikkat edin. Yazdan kalma fondöteninizin, cilt renginizle uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

  Düğün günü cildinizi makyaj yapmadan önce iyice nemlendirin. Parmaklar ya da bir sünger yardımıyla nemlendirici fondöteni uygulayın. Ciltteki kusurlar, lekeler ve kızarıklıklar için kapatıcı kullanın. T bölgesine ve elmacık kemiklerine talk içermeyen toz pudra uygulayın.

  Gözler
  Kışın gözaltındaki koyu renkli halkalar ve şişlikler daha belirgin hale gelir. Gözaltına aydınlatıcı (highlighter) ve biraz parıltı uygulayarak bu görüntüyü yok edebilirsiniz. Koyu göz makyaj ile çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz.

  Göz kapaklarına ve kaş altına ten rengi far sabitleyici baz kullanın. Böylece göz makyajınızın ömrü uzar, toz far göz kapağı kırışıklarına girmez, renkler canlılığını daha uzun süre korur.

  Göz kapaklarından kaş altına kadar hafif gri, mat toz göz farı uygulayın. Orta-gri tondaki göz farını gözün crease bölgesine sürün. Göz kalemini göz kapağının üst kısmına kalın, alt kısmına daha ince sürün. Suya dayanıklı bir maskarayla kirpiklerinizi hareketlendirin.

  Dudaklar
  Dudaklarınızın solgun durmaması için parıltılı rujları tercih edin. Fakat gözlerinize ışıltı sürmüşseniz, dudaklarınızda aynı uygulamadan kaçının. Mürdüm eriği tonlarındaki kalıcı ruj ve üzerine süreceğiniz dudak parlatıcısı ile güzel bir renk elde edebilirsiniz.  El Çiçeği


  [​IMG]

  Düğünlerin klasik seçimi gül; kırmızı, beyaz ve siyah renkleriyle kış düğünlerinin favorisi. Zambak, krizantem ve gerbera, Atatürk çiçeği capcanlı renkleriyle bu yıl çok revaçta. Sıra dışı bir seçim olarak gardenya ve frezya göz dolduruyor. Onları karanfil, kasımpatı, nergis ve manolya takip ediyor. Anlayacağınız bu kış düğünler çok renkli.
   


Similar Threads: Kış Gelini
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Bacaklardaki Çatlaklar için Bitkisel Çözüm 5 Şubat 2015
Kişisel Bakım Topuk Çatlaklarına Bitkisel Çözüm Nasıl Olur? 27 Mayıs 2014
Kişisel Bakım Kepeğe karşı bitkisel çözüm yollar 14 Nisan 2014
Kişisel Bakım Esmere Yakışan Saç Renkleri 18 Mart 2014
Kişisel Bakım 2014 Kısa Bayan Saç Modelleri 15 Mart 2014