Kış Bahçesi Dekorasyonu

'Ev ve Dekorasyon' forumunda ZORBEY tarafından 20 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kış Bahçesi Modelleri
  Kış Bahçesi Nasıl Yapılır
  kış bahçesi profilleri

  [​IMG]

  Konforlu ve samimi bir kış bahçesi yaratmak aslında bir adım uzağınızda. Birkaç ipucunu göz önünde bulundurarak bir kış bahçesine sahip olabilirsiniz.


  Mobilyalar:
  Kış bahçesinde küçük bir oturma köşesi planlayabilir, karlı ya da yağmurlu havalarda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 5 çayınızı keyifle yudumlayabileceğiniz bir oturma köşesine alternatif yemek yiyeceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Özellikle evde yemek odası için ayırdığınız bağımsız bir oda yoksa veya mutfağınız bir yemek masasını konumlandırmak için yeterince geniş değilse kış bahçesi bunun için pratik bir çözüm olabilir. Dinlenmek için kullanacağınız bu alanın ferah ve havadar olmasına özen gösterin.

  Renkler:
  Limonluk bahçeye açılıyorsa, burayı dekore ederken kullanacağınız renklerin bahçenin renkleriyle uyumlu olmasına özen gösterin. Örneğin; yeşil, kahve, krem gibi renkler birbirini tamamlayan dingin renklerdir. Bu sebeple kış bahçesi için rahatlıkla tercih edilebilir. Öte yandan soğuk havaların uyuşukluğunu üzerinden atmak isteyenler fuşya, mor, kırmızı ve sarı gibi harekete geçiren canlı renkleri seçebilir.

  Tekstiller:
  Masa örtüsü, yastık, throw, minder, perde gibi aksesuar ve tekstillerle kış bahçenize sıcaklık katabilirsiniz. Bunların arasında en çok dikkat edilmesi gereken perde seçimidir. Manzarayı engellememek ama aynı zamanda özel hayatınızı da korumak için katlanır panel perdeleri tercih edebilirsiniz.

  Yeşil bitkiler:
  Limonluk için yeşil bitkiler adeta vazgeçilmez bir dekoratif unsurdur. Büyük saksılarda meyve ağaçları, yeşil bitkiler ve rengarenk çiçekler limonluklar için ideal bir seçim.

  Aksesuarlar:
  Kış bahçenizde doğaya göndermeler yapabilirsiniz. Örneğin büyükçe bir ayna ile doğa manzarasını iç mekana yansıtabilir, yemek masanızda taş ve ahşap gibi doğal malzemeler kullanabilirsiniz.
    2. Cevap: Kış Bahçesi Dekorasyonu

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
    3. Cevap: Kış Bahçesi Dekorasyonu

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


Similar Threads: Kış Bahçesi
Forum Başlık Tarih
Ev ve Dekorasyon Kış Bahçesi Modelleri 20 Haziran 2011
Ev ve Dekorasyon Kış Bahçesi 20 Haziran 2011
Ev ve Dekorasyon Yatak Odasına Yakışır Fikirler 6 Temmuz 2017
Ev ve Dekorasyon Benetton Sonbahar Kış Çocuk Modası 6 Eylül 2012
Ev ve Dekorasyon Dekoratif Duvar Askısı 20 Mart 2012