Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kış aylarında soğuk ve kirli havanın etkisiyle birlikte cildimizde kuruluk görülebilir.Ayrıca soğuk havanın etkisiyle kuruyan cilt çatlayabilir ve pul pul döküntüler meydana gelir.Bu gibi cilt sorunlarını en aza indirmek için kış aylarında nasıl bir cilt bakımı uygulamamız gerekiyor konuyla ilgili yazımızı dikkatlice okumanız cildinizin sağlığı için çok iyi olacak.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/kisaylari-icin-ciltbakim-onerileri-11160.jpg]kisaylari-icin-ciltbakim-onerileri-11160[/IMGALT]

    Yeni bir güne başlarken güzel bir sıcak duş almayı ihmal etmeyin. Duştan çıkmadan önce 15 saniye boyunca soğuk su altında kalın. Daha sonra sıcaklığı biraz arttırın, biraz azaltın. Bu işlemi iki dakika boyunca tekrarlamaya çalışın. Bu işlem vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar. Bu, hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakım önerisidir.

    Dudaklarınızı unutmamalısınız Kışın çatlamış dudaklar bayanların en büyük sorunudur. Yoğun nem veren, vitamin E içeren koruyucu dudak balmi kullanmayı ihmal etmeyin. Yazın şikayetçi olduğumuz cildimiz tarafından üretilen yağ, kışın soğuk havalardan dolayı problem olmaktan çıkmaktadır.

    Sabahları yada günde bir bardak limonlu sıcak su için. Bu çinlilerin vücudunuza enerji vermesi için kullandığı bitkisel bir yöntemdir.