Kış Aylarında Bebekler Nasıl Beslenmeli

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Kış Aylarında Bebekler Nasıl Beslenmeli

  [​IMG]
  Kış aylarında bebeğinizin beslenmesine bir kat daha önem vermelisiniz.Özellikle soğuk havalarda bebeğinizin hasta olmasın istiyorsanız bebeğinizi beslerken çok daha dikkatli olmalısınız.Kış ayalrında bebeğinize verebileceğiniz birçok besin vardır ki bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
  Bebeğinizin beslenmesinde 6. ayından itibaren tamamlayıcı besinlere başlamalısınız.Bebeğinizi emziriyorsanız emzirmenin yanı sıra besleyici ve tamamlayıcı besinlerden verilmelidir.Bebeğinize anne sütü yetiyorsa günde 3 defa eğer yeterli gelmiyorsa 6 defa bu besinler ile takfiye etmelisiniz.Kışın bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirecek sebze pürelerinin verilmesine, anne sütü yeterli olduktan sonra 6. ayda başlayabilirsiniz.
  Bebeğiniz eğer hastaysa hastalığı geçene kadar normalden fazla emzirmelisiniz.

  Bebeğin hastalığı geçtikten sonra mümkün olduğunca beslenmeye teşfik edilmeli.Son bir öenrimiz daha olacak eğer tamamlayıcı besinler buzdolabında saklanmayacaksa 2 saat içerisinde tüketilmesi gerekiyor.Ayrıca bebeğinizin sağlıklı olduğu dönemlerde kış meyveleri ile hazırlayacağınız taze sıkılmış meyve suları içrmeniz önerilmektedir.Anne sütü almayan bebeklerin beslenmesinde sağlıklı çorbalar ve kış sebzeleri ile hazırlanmış sebze püreleri hazırlayabilirsiniz.