Kirpikleri uzun ve kalın göstermenin formülü

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Kirpikleri uzun ve kalın göstermenin formülü

  Kirpikleriniz zamanla döküldüyse ya da genetik olarak seyrek kirpiklere sahipseniz artık bunu dert etmenize gerek yok. Küçük makyaj hileleri ile kirpiklerinizi olduğundan uzun ve kalın göstermeniz mümkün.

  Bu küçük hilelerden birisi makyajınızı yaparken rimelden önce kirpiklerinize bebek pudrası sürmeniz. Sonrasında doğru seçtiğiniz rimeliniz ile kirpiklerinizi boyayın.

  Bir diğer yöntem ise rimelinizin içerisine göz damlası damlatmak. 2 damla damlattığınız rimeli şimdi kirpiklerinize uygulayabilirsiniz

  Kirpikleri uzun ve gür göstermenin bir diğer yolu ise maskara fırçasını dik bir şekilde tek tek kirpiklerinize uygulamanızdır.

  Kirpiklerinizi gür göstermek için yukarıya bakarak sürün, kıvrık olmasını istiyorsanız o zamanda fırçayı kirpiklere hafif baskı uygulayacak şekilde kullanın.

  Maskaranızı iki kat sürmekte kirpiklerin gür görünmesini sağlar.

  Ayrıca arada bir kirpiklerinize hint yağı ve badem yağı sürebilirsiniz. Zaman içinde kirpiklerinizdeki değişimi farkedeceksiniz.

  Birde bunlar için üretilen özel maskaralar kullanabilirsiniz. Dolgunluk veren, uzun gösteren özel maskaralar piyasada bulunuyor.