Kirpikleri Uzatmak ve Güçlendirmek İçin

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 13 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Kirpikleri uzatmak için
  Kirpik Uzatmak İçin Tarifler
  Kirpikleri uzatmak için bitkisel çözüm
  Göz alıcı bakışlara sahip olmak için güzel ve uzun kirpiklere sahip olmanız gerekmektedir. Kısa kirpiklerinizi uzatmak ve şekil vermek için sizlere bitkisel ve kolay öneriler sunuyoruz.

  Kirpik uzatma Kirpikleri uzatmanın püf noktaları neler?

  Badem yağı bademden elde edilen doğal bir yağdır. aromaterapi ve masaj uygulamalarında sıkça kullanılır. Badem yağı yağ asitleri açısından oldukça zengindir ve bu sayede kirpikler için nemlendirici görevi görerek kırılmaları engeller. Ayrıca nemlenen kirpikler normale oranla çok daha çabuk uzar ve parlak bir görünüm kazanır.

  Kullanımı
  Badem yağı kirpiklere gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Gözler ilk olarak günün makyajından arındırılmalı ve temizlenmelidir. 1-2 damla yeterli olacaktır. Gözünüze badem yağını kaçırmamaya özen gösterin ve kirpiklerinize parmaklarınız veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın.

  Yaklaşık 4-6 hafta arasında değişen bir sürede değişimi fark edeceksiniz;)

  1 bardak suyu kaynatın.
  1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı (1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın.
  Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.
  Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün.Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

  Kirpik uzatmak için

  Aktarlardan rahatça bulabileceğiniz ceviz yağı,sarısak yağı, fındık yağı,susam yağı , badem yağı,ve zeytin yağı bu yağların hepsi aynı oranda olacak hepsini bir şişeye boşaltıp tek bir karışım yapalımBu karışımı gece yatarken kirpiklerimize ve kaşımıza sürelim düzenli olarak kullanmaya gayret edelim.Bu yağları evde aktara gitmedende kendimiz hazırlayabiliriz bunun için de tabi ki yine bu maddenin ham maddesi lazım yani ceviz içi ,susam ,fındık içi,badem içi .,sarımsak yağı, ve zeytin yağı .
  Zeytin yağı ve sarımsak yağı hariç bütün malzemeleri mikserde krema haline gelene kadar çekelim.Bu karışımı bir şişeye veya kavanoza boşaltıp üzerine zeytin yağı ve sarımsak yağı ilave edelim iyice karıştıralım artık yağımız hazır.
  Kirpikleri gürleştirmek için neler yapabiliriz
  Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.
  [​IMG]