Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 25 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Gözleri ifade etmenin en etkili yolu kirpiklerdir. Uzun kirpikler artık hayal değil. Kısa sürede uzamasını istediğiniz kirpikleriniz için sizinle paylaşacağımız bitkisel kür ile uzamasını sağlayabilirsiniz.

  Badem yağı bademden elde edilen doğal bir yağdır. aromaterapi ve masaj uygulamalarında sıkça kullanılır. Badem yağı yağ asitleri açısından oldukça zengindir ve bu sayede kirpikler için nemlendirici görevi görerek kırılmaları engeller. Ayrıca nemlenen kirpikler normale oranla çok daha çabuk uzar ve parlak bir görünüm kazanır.

  Nasıl Kullanılır:
  Badem yağı kirpiklere gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Gözler ilk olarak günün makyajından arındırılmalı ve temizlenmelidir. 1-2 damla yeterli olacaktır. Gözünüze badem yağını kaçırmamaya özen gösterin ve kirpiklerinize parmaklarınız veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın.


  Yaklaşık 4-6 hafta arasında değişen bir sürede değişimi fark edeceksiniz.

  Dikkat edilmesi gerekenler:
  Badem yağını serin yerde saklamaya özen gösterin. Işık ve sıcak kolayca bozulmasına neden olacaktır. İlk kez açıldığında şişesinde 1 yıl boyunca bozulmadan kalabilir ancak iyi muhafaza edilmelidir.

  -Fındığa karşı alerjisi olan kişiler kesinlikle badem yağı kullanmamalıdır. Lens kullananlar ise oldukça dikkatli davranmalıdır.

  Badem yağıyla elde ettiğiniz kirpiklerinize bilmediğiniz ve güvenmediğiniz Maskara, göz kalemi gibi makyaj malzemelerini uygulamayın. Mümkünse doğal içerikli ürünler seçmeye özen gösterin. Böylece etkisi çok daha uzun süreli olacak ve kirpiklerinizin doğal yapısını korumuş olacaksınız.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Eki 2013