Kiropratik Nedir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda ZeuS tarafından 24 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kiropratik nerelerde kullanılır?

  Kiropraktik, vücudun fonksiyonlarını yeniden dengelemek üzere elle eklemlerin düzeltildiği bir uygulamadır. En sık olarak düzeltilenler omurga eklemleridir. Osteopatlar gibi kiropraktistler de modern hayatın, hepimizin karşı karşıya kaldığı travmalar, kazalar, duruş dengesizlikleri, zihni ve fiziki streslerin kas ve eklemlerde yaptığı anormalliklerle uğraşmaktadır.

  Kiropraktik uzmanı hast ayı sağlığına kavuşturmak için Diyet, egzersiz ve dinlenmeyle ilgili öğütlerle beraber eklemleri de el ile düzeltmektedir. Bazen duruş eğitimi, masaj ve yoga dan da yararlanır.

  Kiropratik Nasıl Uygulanır
  Önce hastanın şikayetlerini dinleyen kiroprakti uzmanı, onu fiziksel olarak muayeneden geçirirken, özellikle sinir sistemi ve omurgaya, duruş ve kas dengesizliklerine ve hassas olan bölgelere ö Nem vererek bakar. Muhtemelen bu bölgelerle ilgili Röntgen ve tahlil de ister. Bunların durumuna göre bir tedavi planı oluşturur.

  Kiropraktik uzmanı temelde üç şey yapmaya çalışır.

  Duruş bozukluklarını düzeltmek.

  omurga ve pelvis eklemlerine mümkün olabildiği ölçüde fonksiyonunu yeniden kazandırmak.

  Ağrıya ve fonksiyon bozukluklarına yol açan sinir yıpranmalarını ortadan kaldırmak.

  Kiropraktikte de, osteopatide olduğu gibi tehlikeler mevcuttur. Bu yüzden hasta tedavi olmak için mutlaka bu konuda uzman birine gitmelidir.

  Kiropratik Nerelerde Kullanılır
  Kiropraktik başlıca sırt ağrılarını, baş ve boyun ağrılarını, omuz ve kol ağrılarını, kas- iskelet ağrılarını, kayan diskleri tedavi etmek için kullanılır. Bununla beraber, kiropraktikin sinir sistemi üzerindeki etkisi sayesinde en umulmayan hallerde iyileşme görülebilmektedir. Bunlar; bazı migren vakaları, başağrıları, astım, hazımsızlık, artrit ile bazı duygusal ve stres durumlarıdır.
  Özetle kiropraktik, usta ellerde kısıtlı miktarda hastalığa çare olabilen bir uygulamadır.
    2. Cevap: Kiropratik Nedir

  Adını bile zor okudum:) Bel ağrısına da iyi geliyormuş :f40:
    3. Cevap: Kiropratik Nedir

  Kiropratik uzmanı bulmam lazım benim acilen :) Bu ani hava değişimleri de Kiropraktik uzmanlarının işine yaradı :)