Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

'Kadınların Dünyası' forumunda Merve tarafından 20 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

  - Kırmızı ruj sürerken, dağılmasını önleyebilmek için önce bir kat nemlendirici kullanarak dudak hatlarınızı belirginleştirin.

  - Kırmızı ruju; dudak çerçeve dışına taşırmadan sürmeden için fırçadan yardım alabilirsiniz. İnce uçlu fırçalarla; dudakların dış çevresini doldurup iç kısmını rujun orijinal ucuyla boyayabilirsiniz.

  - Eğer tüm dikkatinize rağmen kırmızı ruj dağıldıysa; temiz bir kulak temizleme çubuğunu makyaj temizleyici kreme batırıp fazla ruju temizleyin.

  - Makyajınızda kırmızı ruj kullandığınızda göz makyajınızı ve yanaklarınıza sürdüğünüz allığın miktarını en aza indirin.

  - Mum ışığında yemek yiyeceğiniz özel bir akşamda kırmızı ruj kullanımında tamamen serbestsiniz. Kırmızı ruj, mum ışığında daha yumuşak görünür.

  - Dudaklarınızın daha ilgi çekici ve daha dolgun görünmesini istiyorsanız, kırmızı ruj sürdükten sonra sadece üst dudağınızın ortasına şeffaf renkte dudak parlatıcısı sürün. Dudaklarınızın ışıltıyla parlayacaktır.

  - Günlük hayatta kırmızı ruj seçimini mat renkli olanlardan yana kullanın. Göz makyajınızda ise krem ve bej renkte farları tercih edebilirsiniz.

  - Rujunuzu kalıntı bırakmadan temizlemek istiyorsanız, makyaj mendillerini kullanabilirsiniz. Temizlemeden sonra dudaklarınızdaki nem oranını korumak için yoğun nemlendirme sunan dudak balmlarını kullanabilirsiniz.


  kaynak:msn