kırmızı et ömrü azaltıyormu

'Sağlık Rehberi' forumunda DiScOvErEr tarafından 27 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Her öğün kırmızı et tüketenlerin ömürlerinin daha kısa olduğu ortaya çıktı


  Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sık sık kırmızı et tüketenlerin ölümcül hastalıklara yakalanma riskinin yüzde 50 daha fazla olduğu belirtildi.

  Enstitü araştırmayı 545 bin kişi üzerinde gerçekleştirdi. Yaşları 50 ile 71 arasında değişen 545 bin kişi 10 yıl boyunca takibe alındı. Sonuç ise korkunç: Erkek deneklerin yüzde 11, kadınların ise yüzde 16'sı daha az et yemiş olsaydı, daha uzun yaşayacaktı. Araştırmada sigara içme ve aşırı kilo dikkatte alınmadı.

  Haftada en fazla 150 gram kırmızı et tüketenler ile günde 250 gram kırmızı et yiyenler arasında yapılan araştırmada ürkütücü sonuçlar ortaya çıktı. Günde 250 gram kırmızı et tüketen erkeklerde kanserden ölme riski yüzde 22, kalp krizinden hayatını kaybetme riski ise yüzde 27 daha yüksek. Bu durum kadınlarda ise kanserden ölme riskini yüzde 20, kalp krizinden hayatını kaybetme riskini ise yüzde 50 oranında arttırıyor.
  İHA

  [​IMG]
    2. Cevap: kırmızı et ömrü azaltıyormu

  Araştırma Amerika 'da yapılmış et ve süt tüketimi yüksektir dolayısıyla.
  Bu krizde Türk vatandaşları için risk söz konusu olamaz.Çünkü fiyatlara bakılırsa ancak vitrinlerde görülecek :))demekki uzun yaşayacaz:f106:
    3. Cevap: kırmızı et ömrü azaltıyormu

  Haklısın Yarenim. Ne demeli. Et yemeden uzun yaşarızda ne derece sağlıklı yaşarız o da ayrı bir konu. Şöyle olsa da bi ızgara köfte yesek fena mı olurdu :f30:
    4. Cevap: kırmızı et ömrü azaltıyormu

  kriz oldu ama hakatan et de neden düşüş olmadı ben anlamadım.eğer etin fiyatı düşerse bende forumdaş ailesine bir köfte kızartma partisi verecem söz:f196:

  [​IMG]

  [​IMG]

  buyrun wish,hazan,yaren,belinay,blue,karl,yeğenim nesij, daha unutuklarım hepsi gelsin bolca köftemiz var he :f196:
    5. Cevap: kırmızı et ömrü azaltıyormu

  Ellerine sağlık disco.Gerçekten nefis gözüküyor ama üzerindeki tarihe bakılırsa sankim bu köftelerin son kullanma tarihi geçmiş gibime geldi.:f106: Sonra hep beraber zehirlenmeyelim.

  Sakın zıkkımın dibini ye yazma :f106:
    6. Cevap: kırmızı et ömrü azaltıyormu

  yok sende tarihi geçmemişinde ye yaw onları ben ile king yeriz :f196:
  herkese afiyet olsun.:f196: