Kırmızı Dudaklar

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Destina tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kırmızı renk dikkat çekici olduğuna göre kırmızı tonlarda bir ruj sürmek de oldukça dikkat çeker. Bu sebeple rujunuzu seçerken ve sürerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.
  [​IMG]

  1. Teninizin rengine uygun olmalı. Örneğin eğer dişleriniz sararmışsa bordoya yakın kırmızı bir juj dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilir.

  2. Test edin. Çoğu kadın ruju elline sürerek denemeyi tercih eder oysa yüzdeki gölgeler farklıdır. Alacağınız ruju mutlaka dudağınızda test etmelisiniz.

  3. İçgüdülerinize güvenin. Kırmızı ruj seçmekte zorlanıyorsanız size ilk başta uygun gelen ruju seçin.

  4. Gece abartılı bir makyajla hoş duracak kırmızı bir ruju, gündelik yaşamda kullanırken sade bir makyajla tercih etmelisiniz. Yoksa tüm dikkatler yüzünüze çevrilebilir.

  5. Kendinize alışmak için zaman verin. Kırmızı ruj size oldukça uzak bir görüntüyse aynada sürekli kendinize bakarak gözlerinizi alıştırabilirsiniz.

  6. Mat mı parlak mı olacağına karar vermelisiniz. Parlak kırmızı sizi daha modern göstereceği gibi mat bir kırmızı da daha uzun süre kalıcı olabilir.

  7. Doğal bir kalem kullanın. Farklı tonlarda bir kalem kullanmak zıt bir görüntü yaratabilir. Bunun için dudak renginize uygun bir kalem seçmeniz tavsiye edilir.

  8. Doğru şekilde sürün. İlk önce dudaklarınızı kalemle belirginleştirin daha sonra da dudak fırçası ile rujunuzu sürün. Üstüne biraz pudra sürün ve rujunuzu bir kez daha üstüne sürün.
    2. Cevap: Kırmızı Dudaklar

  Yıka ve çık gibi bir ruj daha kolay olmaz mı? Sür ve çık ne o öyle yok kalem, yok pudra, yok iki kat ruj Seren Serengilin dudaklarına benziycek dudaklarımız :f106:
  Ayrıca hayatım boyunca hiç kullanmadığım bir renktir kırmızı ruj
    3. Cevap: Kırmızı Dudaklar

  ben çok severim kırmızı ruju...özellikle de siyah giyinice acayip güzel oluyo...
  gerçi beyaz tenlilere daha çok yakıştırıyorum ben;)
    4. Cevap: Kırmızı Dudaklar

  rujların rengini karıştırıp kat kat sürmeyi seviyorum birde öle deneyin bence.