Kırışıklıklara Karşı Ne Yapılmalıdır?

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Kırışıklıklara Karşı Ne Yapılmalıdır?
  Kadınların en büyük dertlerinden bir tanesi şüphesiz ki yaşlanmak. Bu bakımdan birçok şey kullanabiliyorlar. Hal böyle olunca gerek ameliyatlar gerek ise kremleri kullanmaktan geri durmuyorlar. Aslına bakarsanız bunu neredeyse psikolojik bir sorun haline getiren insanlar bile var. Özellikle yüzde ki kırışıklıkları dert eden birçok kadın var. Özellikle göz çevresinde ve alında oluşan kırışıklıklar gerçekten insanı yaşlı göstermeye yetiyor diyebiliriz. Aslına bakarsanız çok da önemli bir şey değil. Çünkü o kırışıklıklar kimi yaşanmışlıkları gösteriyor ve bize onları hatırlatıyor. Ama biz nedense onlardan kurtulmak istiyoruz. Bu yazımızda ise sizlere kırışıklıklara karşı ne yapılması gerektiğini açıklayacağız.

  Öncelik olarak bilmemiz gereken bir şey vardır. Kırışıklıklar sadece yaşa bakan bir durum değildir. Gençlerde bile olabilir. Bu durumun sebebi ise kimi mimiklere dayanmaktadır. Gülme, şaşırma, göz çatma gibi birçok hareket bu durumu tetiklemektedir. Bir diğer sebebi ise uyurken başın yanlış konumlandırılmış şekli olmaktadır. Kırışıklıkların en belirgin yaşı 30 ‘dur. 30 ‘ lu yaşlarda kırışıklıklar oluşmaya başlar, 40 yaşınıza gelene kadarda artar. 55-60 yaşlarına kadar da bu şekilde en yüksek artışınız göstermektedir. Kırışıklıkları gidermek için kimi yöntemler bulunmaktadır.

  Kırışıklıklara Karşı Ne Yapılmalıdır?
  Tuzlu su ile yüzü temizlemek; Bir bardak kadar suya, yaklaşık yarım tatlı kaşığı su eklenerek oluşturulan bir karışımdır. Unutulmamalıdır ki çok kuru ciltler kullanmamalıdır. Yatmadan önce yüzünüze nemlendirici bir krem uygulayabilirsiniz. Bu su ile öncelikle cildinizi yıkamalısınız daha sonra durulayıp krem sürebilirsiniz.

  Soğuk su ile yüzü yıkamak; Soğuk su çoğu zaman cilde en yararlı olan şeylerden bir tanesidir. Bu bakımdan kırışıklıklar içinde aynı şey söz konusu olabilmektedir. Sabahları uyandığınız zaman yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bunu alışkanlık haline getirerek gün içinde de yapabilirsiniz.

  Kırışıklıkların oluşmaya başladığı anı iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu bakımdan her gün belli başlı kontrol ederek bu detaylara dikkat edin. Öncelikle başladığı andan itibaren her gün 5 dakikanızı, parmak uçlarınız ile masaj yaparak yüzünüze ayırmalısınız. Kan dolaşımını hızlandıran bu hareket kırışıklıkları da önleyecektir. Bu sayede oluşabilecek kırışıklıklara da engel olabileceksiniz. Bu söylediklerimizi rutine bindirirseniz, sizde sivilcelerden kurtulabilirsiniz.